×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Vējonis: Septembris parādīs vai pieļautas kļūdas pedagogu atalgojuma modelī (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Septembris parādīs vai ir pieļautas kļūdas pedagogu atalgojuma modelī, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Paies pirmais mēnesis, skolotāji saņems pirmās algas, un tad būs jāvērtē, vai ir pieļautas kļūdas. Ja kļūdas būs, tās būs jālabo, teica Vējonis.

Viņaprāt, atzinīgi ir vērtējams fakts, ka valdība bija spējīga pieņemt lēmumu par pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanu.

Prezidents piebilda, ka jāņem vērā demogrāfiskā situācija valstī un, iespējams, šur tur skolotāju ir vairāk nekā nepieciešams.

LETA jau ziņoja, ka pēc trīs gadu sagatavošanās darbiem valdība 5.jūlijā apstiprināja jauno pedagogu darba samaksas modeli, kam, apstiprinot visu nepieciešamo dokumentu paketi, spēkā jāstājas 1.septembrī.

Pedagogu atalgojuma modelis kāpina minimālo atalgojuma likmi līdz 680 eiro esošo 420 eiro vietā. Ierobežotu līdzekļu dēļ šāds likmes apmērs netiks ieviests visās izglītības pakāpēs vienlaikus un vienādā apjomā.

No 1.septembra likme kāps vispārējās izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības, kā arī pirmsskolas pedagogiem, tomēr minētajiem bērnudārza pedagogiem atalgojums sākotnēji kāps līdz 620 eiro, savukārt pēc gada – līdz 680 eiro. No nākamā gada 1.janvāra likme pieaugs arī profesionālās ievirzes pedagogiem. Atalgojums sāks augt arī augstskolu un koledžu pedagogiem, tomēr viņu atalgojumu plānots kāpināt trīs gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. To ,ko saņems pedagogi par septembra mēnesi var ministrs izrēķināt pats ,nevis lielīties ka būs algas pielikums. Brīnums ,ka pedagogi šos jaunievedumus vēl iztur, un ar prieku 1.septembrī sagaida savus audzēkņus skolā. Lai spēks un izturība pedagogiem!

  2. Nav algas palielinātas,jo viena slodze ir dubultojusies un vai tas ir algas palielinājums?BLĒZI UN MEĻI.

  3. Nedomāju, ka šis atalgojums motivēs jaunos pedagogus strādāt skolā.

  4. Skolotāji, kā tādi izmēģinājuma trusīši!
    Kā tā var, ka skolotāji nezina, kāds būs atalgojums, nevar plānot savu iztikas budžetu!

  5. Oktobrīs parādīs pedagogu reālās algas .

  6. Eksperimentēt-vispirms darīt,pēc tam domāt-ir Vienotībai raksturīgi. Piemērs-pakāpeniskā IIN samazināšana visiem līdz 15%.

Draugiem Facebook Twitter Google+