×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Vējonis: šobrīd nav skaidrs vai Lielbritānija izvēlēsies izstāšanos no ES (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Šobrīd nav skaidrs, vai Lielbritānija izvēlēsies izstāties no Eiropas Savienības (ES) vai tomēr nē, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tāpat nav skaidrs, kādas būs britu attiecības ar ES, ja Lielbritānijas politiķi izvēlēsies aiziešanu no savienības. “Neziņa rada problēmas tirgiem – mārciņas vērtība krītas, samazinās arī Lielbritānijas iekšzemes kopprodukta pieaugums. Tiek prognozēts, ka tas būtiski samazināsies,” teica prezidents.

Vējonis uzsvēra, ka izvēle starp izstāšanos no ES vai arī palikšanu savienībā iŗ jāizdara britu politiķiem. “Referendumā daudzi cilvēki atbalstīja izstāšanos. Es negribu norādīt, kas britiem ir jādara. Viņi ir grūtu izvēļu priekšā un paši nevar saprast, kas būtu labākais. Ir svarīgi saprast pašiem britiem – kāda ir viņu rīcība. Tu nevari ar vienu kāju būt ārā, bet baudīt ES labumus,” pauda Valsts prezidents.

Vējonis norādīja, ka viņa uzstādījums gan premjeram, gan valdībai ir tāds – ja tiks uzsāktas britu izstāšanās sarunas no ES, Latvijai tajās ir jāpiedalās, lai aizstāvētu savu valstspiederīgo tiesības.

Jau ziņots, ka 23.jūnijā referendumā Lielbritānijā 52% dalībnieku nobalsoja par valsts izstāšanos no bloka, taču Lielbritānijas valdība vilcinās pieprasīt sākt izstāšanas procedūru saskaņā ar Lisabonas līguma 50.pantu. Kamerons paziņojis, ka līdz rudenim atstās amatu, un izstāšanās sarunas ir jāvada nākamajai valdībai.

Pašlaik tiek pieļauta iespēja, ka sarunās starp 27 ES valstīm un Lielbritāniju tiks panākta vienošanās par labu kādam no pašreizējiem sešiem modeļiem, kādi pastāv starp ES un valstīm, kas neatrodas šajā valstu savienībā, bet pārrunu rezultātā varētu tikt izveidots arī pavisam jauns modelis starp ES un Lielbritāniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Domājiet, kā radīt darbavietas, lai mājās atbraucējiem ir kur strādāt. Ja LB izstāsies, nākamgad var izstāties Francija, ja vēlēšanās uzvarēs Marine Le Pen tad Francija reāli var izstāties un tas ir EU gals. Jau tagad EU mazinās ietekme pasaules poltikā, lielvalstis ĶIna ,Indija, ASV, Krievija drīz tādu eu kas sastāvēs no vienām donorvalstīm vispār neņems galvā.

  2. KUR tad ATKAL palicis mans komentārs? Ja jau es esmu tik CENZĒJAMA,tad kur ir DP pie manām durvīm kas jau reiz bija noticis?Pilnīgs ārprāts 21.gs.,ES valstī CENZŪRA ?!Krievi savos mēdijos raksta tādas šausmas par Latviju un viss OK,bet manu viedokli faktiski visi rauj laukā. Atraduši Solžeņicinu !!PSRS niķi atgriežas.

  3. Nesatraucieties, tautiesi, – “spridisi – kaku slaucitaji” angliem bus vajadzigi ari turpmak (vai ta’ Kameruns pats ies vistas pakot vai uz stroikas stradat). Sliktaka gadijuma ir vel ari tadas valstis, ka Norvegija un Sveice, kuras nekad nav bijusi ES locekles, bet to durvis Austrumeiropas darbaukiem vienmer ir bijusas plasi atvertas…

  4. Ja britu politiķi neņems vērā referenduma rezultātus (jo tie nesakrīt ar viņu liberālo viedokli), tad demokrātija un tautas balss šajā politiskajā sistēmā nav plika graša vērta…!!

  5. Kam tas izdevīgi un 3 reizes minēt ļauts – tur tā atbilde un lielpasākuma organizators veiksmīgi izmantoja citu mazās ( Kemerons) vājības… Tas Minhenes II rēgs nav zudis un tikai jau citu izpildījumā, kad Hitleru aizvieto Putins, bet britus un frančus ( toreiz zaudētāji)- vācieši un atkal franči ( vai būs atkal zaudētāji , kad jau citi tanki tuvosies Lamanšam ?)…

  6. Beidzot Vejonis saka tausnību, ka nesaprot kas notiek.

  7. Un ko saka izraēlas vēstniecībā ?

Draugiem Facebook Twitter Google+