×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Vējonis: sociālā nevienlīdzība ir valsts drošības jautājums (9)

Valsts prezidenta kancelejaValsts prezidenta kanceleja

Sociālās nevienlīdzības problēma ir valsts drošības jautājums, kas jārisina, jo tas skar lielu valsts iedzīvotāju daļu, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) pārstāvjiem.

Sarunas laikā abas puses atzina, ka pieaugošais nabadzības risks un medicīnas pieejamība ir īpaši aktuāls jautājums senioriem un citām sociāli mazaizsargātām grupām. “Ir kritiski svarīgi šos riskus mazināt, jo iedzīvotāju sociālā drošība un pārliecība par savu rītdienu stiprina uzticību valstij,” teicis Vējonis.

Valsts prezidents atzina, ka daudzās jomās pastāv gadiem nerisināti jautājumi. Veselības aprūpi Raimonds Vējonis minēja kā vienu no būtiskajām jomām, kur svarīgi iesāktās reformas arī pabeigt.

Valsts prezidents ar LPF pārstāvjiem pārrunāja arī priekšlikumus Latvijas pensiju sistēmas izmaiņām, valsts sociālā budžeta izdevumus un veidošanas principus, kā arī citus jautājumus.

Raimonds Vējonis sarunā uzsvēra LPF kā nozīmīgas nevalstiskās organizācijas un valdības sociālā partnera lomu, kas pārstāv Latvijas pensionārus un aktualizē senioriem būtiskos jautājumus.

Tikšanās reizē ar Valsts prezidentu piedalījās LPF priekšsēdētājs, 12. Saeimas deputāts Andris Siliņš, LPF priekšsēdētāja vietniece Dzintra Žilde, LPF priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Krecere un LPF veselības komisijas pārstāve, Rīgas apriņķa pensionāru apvienības vadītāja Aija Kušķe.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kā iet runa par progresīvo nodokli,tā visa valdība sāk skaitīt vienu dzejolīti;ka tā jau maksājot vairāk kā visi pārējie,tikai aizmirst pateikt ,cik reizes vairāk saņem kā visi pārējie.Valdība ir pirmā ,kura ir pret progresīvo nodokli,jo viņus pirmos skars šis likums ,tāpēc vilcinās ar likuma pieņemšanu,bet gan 100 pārgudrās galvas izdomās,kā kārtējo reizi apčakarēt tautu,lai viņu maki neciestu !!!

 2. Sociālā nevienlīdzība ir cilvēku sabiedrības pamatā, jo pastāv kā kapitālismā tā sociālismā, tā ka nevajag piesaukt te utopiskās marksisma dogmas, kura ideoloģija jau ir vēstures mēslainē. Visi cilvēki nekad nav bijuši un nebūs vienādi, tie atšķiras pēc savām spējām, ekonomiskā darbīguma, gudrības, čakluma un citām rakstura īpašībām, kas arī rada mantisko un intelektuālo nevienlīdzību. Valsts var tikai pakoriģēt un mazināt, piemēram, ieviešot progresīvo ienākuma nodokli, bet nevis novērst šo nevienlīdzību. Ja visi būtu vienlīdzīgi, tad tas būtu aunu bars, nevis cilvēku sabiedrība.

 3. Sociālo nevienlīdzību jāizlīdzina ar Eiropas progresīvajiem nodokļiem pēc maksātspējas principa un neatkarīgām slimokasēm!

 4. Vai nav pārlieku dramatizējoši ,piesaucot valsts drošību?Es teiktu,ka dziļa sociāla nevienlīdzība ir amorāla un bojā sabiedrības tikumiskos pamatus un katra nevienlīdzībā iesaistīta īpatņa raksturu.Vai uz to mēs jelkad esam tiekušies?

 5. Sociālā nevienlīdzība ir kapitālisma pamatu pamatā un te nekas nav maināms.Ja būtu vismaz sociālais taisnīgums dabā ne tikai lozunga līmenī virs 100 galvām ,kur teikts ,,viens likums un viena taisnība visiem,,.Bez sociāla taisnīguma nav iespējama nacionālas valsts pastāvēšana.
  Par t.s. nabadzības risku vējiņš atkārto tieši to ko nesen teica tiesībsargs,nekā jauna.

 6. Šo nevienlīdzību var samērā vienkārši atrisināt, ieviešot progresīvo ienākuma nodokli. Tikai mūsu pirmās personas izliekas neredzam, kā šīs lietas risina citur pasaulē, jo negrib atvērt savus makus. Vieglāk ir gudri parunāt un radīt nevienlīdzības mazināšanas imitāciju ar puspasākumiem – minimāli ceļot algas neapliekamo minimumu. Bet tas tikai rada jaunus robus budžetā.

 7. ir valsts drošības galvenais jautājums!

 8. Vispirms ir jāiedzer

 9. Pareizi – drošības jautājums, jo nabadzībā slīkstošā tauta var padzīt savus mēslus, kuri barojās no tautas budžeta. Lopus var patriekt ratā. Reti stulbs tagad ir prezidents latviešu cūkmaisījumam, visu gudri saista ar “valsts drošību”, kas, protams, asociējās ar krievu atgriešanos pie cūku barošanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+