×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Vējonis: Sprūdžs tālāk par runāšanu nav ticis

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) pagaidām nekā ievērības cienīga nav izdarījis un tālāk par runāšanu nav ticis, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” pauž bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tagadējais Saeimas deputāts Raimonds Vējonis (ZZS).

“Grūti kaut ko novērtēt, jo nekas jau nav izdarīts. Daudzas idejas publiskajā telpā ir izskanējušas, no kurām daudzas ir vērstas pret pašvaldībām, piemēram, samazināt pašvaldību deputātu skaitu un ieviest obligātos referendumus. Bet tālāk par runāšanu Sprūdža kungs nav ticis. Oktobrī būs jau gads, kopš strādā šī valdība, bet nekas nopietns nav paveikts,” kritiski izsakās Vējonis.

Vējonis ļoti negatīvi vērtējot to, ka ministrijā voluntāri, bez jēgas tiekot mainīti cilvēki. “Tas liecina par to, ka mazvērtības kompleksu plosīts cilvēks kaut ko dara, pats nesaprazdams, ko dara. Cilvēks, kurš nepārzina konkrēto jomu, cilvēks, kurš faktiski ir pilnīga nulle šajā jomā – varbūt izņemot IT jautājumus -, atnāk un saplosa sistēmu, kurā gadu gadiem, viens otrs pat vairāk nekā 20 gadu, strādājuši zinoši speciālisti,” sašutumu pauž bijušais ministrs.

“Manuprāt, tās ir bailes no cilvēkiem, kas ir gudrāki un spēcīgāki par viņu pašu. Daudzu gadu laikā es un mani kolēģi bijām panākuši, ka pašvaldības rēķinās ar ministrijas viedokli, un mūs sāka cienīt arī sabiedrība. Tagad viss ir atmests atpakaļ,” norāda Vējonis.

Tiekoties ar pašvaldību vadītājiem, viņš nekādu sajūsmu par ministrijas darbību nejūtot. “Nav rezultātu, izņemot to, ka daudzas lietas ir izpostītas. Man arī žēl to cilvēku, kas palikuši strādāt ministrijā, jo viņiem jāizcieš tie satricinājumi, kurus sagādā jaunais ministrs. Cilvēkos nav stabilitātes sajūtas, un tas var ietekmēt darba kvalitāti”.

Vējonis gan atzīst, ka ministrijā pārmaiņas ir nepieciešamas, tomēr ne šādā veidā. “Tās nepieciešamas arī tad, ja viedokļi nesaskan un ja kaut kādas problēmas var traktēt atšķirīgi. Bet tas nenozīmē, ka obligāti vajag izrādīties,” intervijā saka politiķis.

Bijušais ministrs arī kritiski vērtē Sprūdža iecerētās reformas, kas attiecas uz pašvaldībām.

“Iecerētā reforma par pašvaldības deputātu skaita samazināšanu ir diskutējama, taču par to vajag runāt ar pašvaldībām. Bet administratīvā kārtā nodiktēt, ka pašvaldībās būs tāds un tāds deputātu skaits, tas nav prāta darbs,” saka Vējonis.

“Pašvaldību vadītāji ir gudri, viņi nav nekādi spītīgie āži, kas nebūtu gatavi iet uz kompromisiem. Taču jebkuram lēmumam jābūt pārdomātam. Pašvaldību deputātu skaits jau tika samazināts teritoriāli administratīvās reformas gaitā, kad daudzus pagastus apvienoja novados: var sanākt tā, ka pagastu intereses netiek nedz uzklausītas, nedz ievērotas – novadu centri ir ekonomiski spēcīgāki, tur ir vairāk cilvēku, centri noteiks sociālekonomisko politiku pašvaldībās,” savu viedokli laikrakstam skaidro bijušais ministrs.

Politiķis kritiski izsakās arī par iecerēm mazināt interešu konfliktu pašvaldībās, liedzot savienot deputāta amatu ar citiem amatiem izpildvarā. “Pilsētās vēl varētu atrast cilvēkus, kuri kandidētu uz deputātu vietām, taču laukos… Tie, kuri varētu un gribētu iesaistīties politikā un kļūt par deputātiem, visbiežāk ir saimnieciski un ekonomiski aktīvi cilvēki – skolu direktori, uzņēmumu vadītāji un tamlīdzīgi. Ja viņiem aizliegs piedalīties vēlēšanās, tas nozīmēs, ka tiks pazemināts pašvaldību deputātu līmenis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+