×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Vējonis: Studentiem par militāro apmācību kursu varētu piešķirt kredītpunktus

Foto - LETAFoto - LETA

Nākotnē studentiem par sekmīgu militārās apmācības kursa pabeigšanu varētu piešķirt kredītpunktus, kas nepieciešami jebkuram studējošajam. Šāda iecere ir aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (ZZS).

Aizsardzības ministrs marta beigās telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” paziņoja, ka nākamgad varētu sākties militārās mācības Latvijas studentiem. Viņš informēja, ka ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izstrādāt sistēmu, kā iesaistīt studentus militārajās apmācībās. Plānots, ka nākamgad varētu notikt pirmās militārās nometnes brīvprātīgajiem studentiem. Pēc apmācības cikla pabeigšanas šie studenti saņemtu rezerves virsnieku pakāpes.

Ar savas padomnieces Aijas Jakubovskas starpniecību Vējonis skaidroja, ka devis uzdevumu izveidot ilgtspējīgu sistēmu, kas nodrošinātu studentu militāro apmācību, tostarp rezerves virsnieku sagatavošanu.

Nākamvasar paredzēta pirmā apmācība brīvprātīgiem studentiem. Tas parādīs, kāda ir atsaucība, kā studenti spēj nokārtot eksāmenus pēc kursa beigšanas, cik daudzi spēj šo apmācību izturēt, kas tajā jāuzlabo un cik tas izmaksā. Papildus nauda nebūs vajadzīga, jo izmaksas plānotas esošajā budžetā. Iniciatīvu veidot šādu apmācību izteikušas arī studentu korporācijas.

Ministrs skaidroja, ka diskusijas par daļēji obligātu vai obligātu apmācību notiks tad, kad būs rastas atbildes uz virkni jautājumu, tajā skaitā par brīvprātīgu iesaistīšanos apmācībās. “Tas, ka militāra apmācība varētu būt arī daļēji obligāta vai obligāta, nozīmē, ka atsevišķās specialitātēs varētu būt šādi kursi vai par šādu kursu sekmīgu beigšanu varētu iegūt kredītpunktus, bet šīs diskusijas ir tikai pašā sākuma stadijā,” piebilda Vējonis.

Drīzumā Aizsardzības ministrija sāks konsultācijas ar augstskolām.

Vējonis uzsver, ka Latvijas sabiedrībai ir jāapzinās, ka drošības situācija reģionā ir būtiski mainījusies un katrs valsts aizsardzībā pieņemtais lēmums ir jāvērtē vispirms kā ilgtermiņa ieguldījums. Ministrs atgādināja, ka valsts aizsardzības stiprināšana notiek vairākos virzienos – agrā brīdināšana, ātrā reaģēšana, Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, stiprināšana un rezerves sistēmas izveide.

Rezerves sistēmas izveide ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, jo tā ir jābūvē gandrīz pilnīgi no jauna. Tādēļ jau šoruden notiks rezerves karavīru apmācība un notiek darbs pie rezervistu uzskaites sistēmas koncepta, ir iezīmēts darba virziens studentu iesaistē militārajā apmācībā. Katrs no virzieniem esot vienlīdz svarīgs un Aizsardzības ministrijai tie konsekventi jāīsteno, vienlaikus rēķinoties ar budžeta iespējām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+