×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

Vējonis: svarīgs plašas sabiedrības atbalsts nodokļu reformai (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jaunajai nodokļu reformai ir svarīgi gūt plašas sabiedrības atbalstu, otrdien tiekoties ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētāju Egīlu Baldzēnu, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Lai veicinātu Latvijas tautsaimniecības attīstību un iedzīvotāju labklājību, ļoti svarīgi ir īstenot efektīvu nodokļu reformu, kas šobrīd ir viens no galvenajiem valdības uzdevumiem. Reformu procesa veiksmi lielā mērā noteiks tas, cik aktīvi un atbildīgi tajā piedalīsies plaša sabiedrība – gan darba devēji, gan darba ņēmēji,” uzsvēra prezidents.

Viņš norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai nodokļu reforma mazinātu ēnu ekonomiku, bet tas iespējams tikai tad, ja ikviens nodokļu maksātājs rīkojas godīgi.

“Valdība, izstrādājot jauno nodokļu sistēmu, apliecina savu gribu pildīt pienākumus pret iedzīvotājiem un uzņēmējiem, veidojot tiem labvēlīgu vidi. Tomēr sistēma varēs strādāt tikai tad, ja visi tajā iesaistīsies. Tas nozīmē, ka savas saistības pret valsti jāpilda arī ikvienam iedzīvotājam, tai skaitā godīgi maksājot nodokļus,” teica Vējonis.

Viņš atzinīgi novērtēja to, ka reformas izstrādē kopā ar valdību ir piedalījušās visas iesaistītās puses – sociālie partneri, uzņēmēju organizācijas un eksperti, uzsverot, ka reformas galvenais uzdevums ir veicināt ekonomisko aktivitāti, radot labvēlīgus apstākļus uzņēmējdarbības attīstībai, tā nodrošinot lielākus ienākumus valsts budžetā. Reformai arī jāveicina lielāki ienākumi iedzīvotājiem, tādēļ ir būtiski, lai tiktu samazināti darbaspēka nodokļi, celta minimālā alga, palielināts neapliekamais minimums strādājošajiem, pensionāriem, kā arī ģimenēm ar bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ne mazāk svarīgi Atbildēt

    Plašas sabiedrības ieteikumi atjaunot progresīvo nodokļu sistēmu,atsevišķu pensiju fondu un slimokases,samazināt PVN pārtikai u.c.svarīgi priekšlikumi,taču netika ņemti vērā!

  2. Lai Latvijas nodokłu maksātāji pēkšńi paši no sevis mainītu savus ieradumus?

Draugiem Facebook Twitter Google+