Foto – Valsts prezidenta kanceleja
Foto – Valsts prezidenta kanceleja
Divpusējā tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas Ministru prezidentu Li Kecjangu

Vējonis ticies ar Ķīnas premjeru, saredz lielas iespējas palielināt ekonomisko sadarbību 0

Latvijai un Ķīnai ir lielas iespējas palielināt savstarpējo ekonomisko sadarbību, kas strauji attīstījusies pēdējo gadu laikā, ceturtdien divpusējās tikšanās laikā ar Ķīnas Tautas Republikas Ministru prezidentu Li Kecjangu (Li Keqiang) sacījis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Latvijas prioritātes ir transporta un loģistikas nozare, investīciju piesaiste infrastruktūras projektiem, tirdzniecības sakaru attīstība, kā arī tūrisms.

„Latvija intensīvi apzina jaunus potenciālos tirgus, un Ķīna ir viens no pievilcīgākajiem Latvijas preču un pakalpojumu galamērķiem,” tikšanās nozīmību pamatoja Valsts prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdējā gada laikā preču tirdzniecības apgrozījums starp abām valstīm pieaudzis par 13%, un Ķīna ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris Austrumāzijā.

Straujākai attīstībai nepieciešams veicināt gaisa satiksmi starp Latviju un Ķīnu, bet vislielāko ieguldījumu dotu tiešā avioreisa izveidošana starp abām valstīm. Tāpat nozīmīgas būtu iespējamās Ķīnas investīcijas nacionālajā aviokompānijā “airBaltic”, par sarunām informē Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja 12.jūlijā parakstīto Latvijas un Ķīnas nodomu protokolu par vilcienu satiksmes attīstīšanu no Ķīnas uz Eiropu caur Latviju.

Divpusējā tikšanās notika Āzijas – Eiropas sanāksmes (ASEM) 11.samita laikā Ulanbatorā, Mongolijā.

Samitā “ASEM 20 gadi: partnerība nākotnei, attīstot savienojamību”, kas Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā notiek no 13. līdz 17.jūlijam, piedalās 51 Eiropas un Āzijas valstu un valdību vadītājs, kā arī ES augstākās amatpersonas. Samitā tiek izvērtēts 20 gadu laikā sasniegtais politiskajā, ekonomiskajā, sociālajā, kultūras un cilvēku sakaru jomā. Iecerēts pārrunāt Āzijas un Eiropas savienojamības aspektus, darba metodes, nākotnes perspektīvas, kā arī diskutēt par klimata izmaiņām, ilgtspējīgu attīstību, daudzpusēju tirdzniecības sistēmu, katastrofu seku novēršanu un menedžmentu, enerģijas drošību, pārtikas drošību un citiem jautājumiem.

ASEM izveidots 1996. gadā kā Eiropas un Āzijas dialoga un sadarbības forums. Ik pēc diviem gadiem ASEM valstu un valdību vadītāji tiekas samitā, lai noteiktu ASEM prioritātes. Šie samiti notiek pārmaiņus Āzijā un Eiropā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.