Pasaulē
Baltija

Vējonis un Kaljulaida vienojas stiprināt ekonomisko sadarbību 16

Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida šodien vienojās stiprināt Latvijas un Igaunijas ekonomisko sadarbību, aģentūru BNS informēja Valsts prezidenta kanceleja.

Abu valstu prezidenti norādīja, ka šodien Igaunijā atklātā uzņēmuma “Latvijas Finieris” rūpnīca ir pierādījums tam, ka investīciju projekti ievērojami veicina savstarpējo praktisko sadarbību starp kaimiņvalstīm.

Vējonis šodien darba vizītes laikā Tallinā tikās ar Kaljulaidu un apsprieda aktuālos savstarpējo attiecību un starptautiskos jautājumus.

Tikšanās laikā uzmanība tika veltīta sadarbības veidošanai ar jauno ASV administrāciju. Vējonis un Kaljulaida bija vienisprātis, ka ir pāragri prognozēt, kā attīstīsies Baltijas un citu Eiropas valstu attiecības ar jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu, pirms nav zināms viņa komandas sastāvs, bet ir pamats uzskatīt, ka ASV pildīs uzņemtās starptautiskās saistības.

“Šovasar Varšavas samitā pieņemtie lēmumi par daudznacionālo NATO bataljonu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā ir stabils pamats, lai uzskatītu, ka globālās drošības stiprināšana
paliks ASV prioritāte,” norādīja Vējonis.

Latvijas un Igaunijas prezidenti pārrunāja abu valstu sadarbību drošības stiprināšanā NATO alianses ietvaros. Viņi uzsvēra, ka NATO dalībvalstīm ir svarīgi nodrošināt, lai izdevumi aizsardzībai sasniegtu 2% no iekšzemes kopprodukta.

LA.lv