×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Vējonis un Kozlovskis prasīs līdzekļus robežas un iekšējās drošības stiprināšanai (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un zemnieku savienība) gatavos izskatīšanai valdībā priekšlikumus par līdzekļu piešķiršanu robežas un iekšējās drošības stiprināšanai, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Abi ministri pirmdien koalīcijas partiju sanāksmē informēja politiķus par aktuālo valsts drošības situāciju. Sēdē pārrunāti konkrēti risinājumi drošības uzlabošanā.

“Ir skaidrs, ka abi ministri sagatavos un valdībā izvērtēsim par līdzekļiem robežas stiprināšanai un arī izvērtēsim konkrētus pasākumus iekšējās valsts drošības stiprināšanai,” sacīja Straujuma.

Jau ziņots, ka līdz jūlijam tiks aprēķināts, cik izmaksās ap 300 Krievijas pierobežā esošās privātīpašnieku zemju atpirkšana, un pēc tam par naudas piešķiršanu būs jālemj valdībai, pastāstīja Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāve Ieva Rekšņa. Iekšlietu ministrija (IeM) īpašumus vēlas atpirkt, lai 12 metru platumā sakārtotu Latvijas robežu ar Krieviju.

Tāpat jau vēstīts – Vējonis pagājušajā nedēļā pauda, ka pēdējā gada laikā robežsargi, tāpat kā karavīri, ir paveikuši visu iespējamo, lai samazinātu riskus valsts drošībai. Prioritārie uzdevumi valsts robežas drošības stiprināšanā ir 12 metru robežjoslas sakārtošana un aprīkošana ar nepieciešamo tehniku, robežsargu skaita palielināšana, atbilstošas materiāltehniskās bāzes nodrošināšana un NATO standartiem atbilstoša bruņojuma iegāde.

Šobrīd Nacionālie bruņotie spēki sadarbojas ar robežsardzi valsts robežas drošības stiprināšanai. Galvenie sadarbības virzieni ir gan kopējas mācības, kuru mērķis ir nodrošināt efektīvu karavīru un robežsargu sadarbību militārās operācijās, gan robežsardzes virsnieku apmācība Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sen bija laiks robežu ar Krieviju izveidot drošu….Mūsu robežsargi ir slikti sargi,jo agresīvo neģeri izlaida no valsts.Mazāk runājiet,vairāk dariet….

  2. Viela pārdomām – mēs esam ES robežvalsts, tātad mūsu robeža ir ES robeža. Kāpēc mums vieniem pašiem tā būtu jānodrošina? Kāpēc ES dalībvalstis mums nepalīdz vismaz ar tehniku,atliekot runas par robežapsardzes sargposteņu apsardzi maiņas kārtībā?
    Vai ES gatavojas noskatīties, ka tās dalībvalstī sāk klejot zaļi vīriņi? Jeb viņus satrauc vienīgi mēslu metēju darbības pederastu gājiena laikā, vai baltiešu govju slaukšana ar plikām rokām, vai lieka cukura kilograma saražošana?

Draugiem Facebook Twitter Google+