×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Vējonis uzsver, ka neies lūgties pie partijām, lai meklētu atbalstu ievēlēšanai (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izvirzītais kandidāts Valsts prezidenta amatam aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ceturtdien preses konferencē uzsvēra, ka neies lūgties pie partiju Saeimas frakcijām, lai meklētu atbalstu ievēlēšanai.

“Es neiešu lūgties pie partijām, lai meklētu atbalstu ievēlēšanai. Es tikšos ar visām Saeimas frakcijām, tā ir normāla prakse. Tomēr esmu ilgu laiku politikā, līdz ar to visi mani zin – manas pozitīvās un negatīvās puses,” teica Vējonis.

Tāpat Vējonis norādīja, ka gadījumā, ja netiks ievēlēts vēlēšanu pirmajā kārtā, tad atkārtoti nekandidēs otrajā Valsts prezidenta vēlēšanu ciklā.

Aizsardzības ministrs arī noraidīja publiski izskanējušo, ka ZZS Saeimas frakcijas deputātu vidū viņam nav vienota atbalsta.

Runājot par savu politisko nostāju vairākos jautājumos, Vējonis uzsvēra, ka prezidentam ir jāpārstāv visa sabiedrība, neatkarīgi no tautības. Viņš pauda uzskatu, ka sabiedrībā ir jāveicina tolerance, sabiedrības pašapziņa, kā arī jāceļ patriotisma līmenis. Valsts prezidenta amata kandidāts arī uzsvēra ģimenisko vērtību nozīmi.

“Prezidents ir tā persona, kurai jābūt daudz tuvāk sabiedrībai. Ir jājūt un jāsaprot tie procesi, kas notiek sabiedrībā. Piemēram, izmantojot Valsts prezidenta tiesības iejaukties izpildvaras un likumdevēju darbā, rēķinoties ar sabiedrības noskaņojumu. Tas ir nozīmīgi. Protams, ka prezidents nevada valdību, un daudzi jautājumi, kas skar mūsu ikdienas dzīvi ir valdības kompetencē.

Prezidentam ir jājūt un jāuzklausa sabiedrības viedoklis un jābūt kā mediatoram, kas šo viedokli varētu paust Saeimai un valdībai. Prezidents ir unikālā situācijā, jo viņš ir tā persona valstī, kurai ir iespēja apvienot dažādus viedokļus – zinātnieku, pensionāru un citus,” pauda valsts pirmās amatpersonas amata pretendents.

“Esam pieraduši sūkstēties, ka mums nekas nesokās un esam aizmirsuši lepoties par to, ko esam sasnieguši. Jāiemācās lepoties ar to, ko dara parlaments un valdība. Labs piemērs ir Igaunija – viņi nesūdzās par to kas notiek, bet viņi ir pārliecināti, ka ir labākie pasaulē. Mums šīs pašapziņas pietrūkst,” viņš piebilda.

Vējonis arī izteica viedokli, ka šī brīža ģeopolitiskajā situācijā Valsts prezidentam ir jābūt zināšanām par valsts drošības jautājumiem.

“Neapšaubāmi Nacionālās apvienības kandidāts Egils Levits ir augstas klases speciālists. Viņš zin valodas, tiesību jautājumus. Es toties zinu iekšpolitiskos jautājumus – sadarbību ar partijām. Ir jābūt sadarbībai ar partijām, ko nevar iegūt ilgu laiku strādājot ārpus Latvijas,” tā Vējonis.

Uz jautājumu, vai gaidāmās prezidenta vēlēšanas varētu ietekmēt valdības stabilitāti, Vējonis atbildēja noliedzoši. “Es nekādā gadījumā negribētu saistīt prezidenta vēlēšanas ar valdības stabilitāti. Tas nevar ietekmēt valdības darbu un tai ir jāturpina strādāt. Šī ir laba valdība, kam ir potenciāls nostrādāt visus četrus gadus,” viņš teica.

Valsts prezidenta amata kandidāts akcentēja sociālā taisnīguma nozīmi: “Ir viennozīmīgi skaidrs, ka Latvijā pastāv atšķirības ienākumu sadalē un reģionu attīstībā. Darot vienādu darbu gan Rīgā, gan Latgalē nedrīkst saņemt dažādu atalgojumu. Nevar cilvēku sodīt, ka viņš dzīvo reģionā, nevis Rīgā. Visur jābūt vienādiem apstākļiem”.

Jau ziņots, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uz Valsts prezidenta amatu izvirzījusi aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, kuram atbalstu paudusi arī koalīcijas vadošā partija “Vienotība”.

NA prezidenta amatam izvirzīja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, aicinot viņu atbalstīt arī citu frakciju deputātus.

Parlamentā opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” par savu kandidātu nosaukusi partijas pārstāvi Saeimas deputātu Gunāru Kūtri, savukārt Latvijas Reģionu apvienība – partijas līderi Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru.

Saeimas opozīcijas lielākā partija “Saskaņa” trešdien nolēmusi par savu kandidātu uz Valsts prezidenta amatu izvirzīt Saeimas deputātu un partijas biedru Dolgopolovu.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā un ilgs līdz 24.maijam. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima. Sēde gaidāma jūnija pirmajā nedēļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. par brīnumiem?! Kādā sakarā Vienotība kopojas ar smagos noziegumos apsūdzētā Kabatas partiju?

 2. …. Ka ‘pilsonim’ ta ‘Janim’ dazas patiesibas , bet vel pastav jautajumi parto ko Vejonis saprot ar :

  1.. tolerance … pret ko ?

  2. VP ka vidutajs … vai uzdevums stradat par mediatoru starp valdibu un ‘ lojalo opoziciju …’

  … Vai tik tas nav kartejais meginajums no ZZS sponsoriem ienakt ar VP ka Trojas zirgu lai ar kada palidzibu spetu valdiba ievilkt SX partiju … ???

  … Vejonim jabut vairak specifiskam par to, kamdel vins grib uznemties so atbildigo amatu, kas nav vina kompetence, saja kritiskaja bridi, kadu politisko ideologiju vins parstav, un vai tas, kas vinu atbalsta stav par latvisku Latviju … Satversmes, gara un burta, noteikta pilna nozime … !!!???

 3. Vēl čoms ir tikai kandidāts,bet tu re jau cik palicis nekaunīgs ar milzu lielummāniju.Viņš pat nejēdz neko par aptaujām ,kur pilsoņi pat nezina kas ir Vējonis !!Nedod Dievs tādu prezidentu,b.Bērziņš bija kautrīgāks un ar mēra sajūtu.Es jau rakstīju : “No vilka mukām,lācim rīklē!

 4. ja neluugsies... Atbildēt

  pazaudes savu kreslu,visas kartis lembja rokaas,saubu nekaadu.

 5. Laikam ir sapratis savu vietu Lemberga spēlē…

 6. Nacionāļi uzņemas milzīgu atbildību, jo pēc šīs shēmas (atkal shēmas!) neievēlēs ne vienu, ne otru. Un tad mūs atkal var aplaimot ar to, kurš lielāks kretīns kā piedzīvotās jūrmalgeitas aizkulišu tirgos…
  Piedevām, ja NA kā Levita priekšrocību skandina pārslavēto preambulu, tad tas skan ļoti dīvaini, jo šis sacerējums ne tikai ir konstitucionāli lieks, bet arī viduvējs neloģisku lozungu uzskaitījums, kura jēdzienu (valstgriba, nolemt satversmi) jaundarinājumu valodnieciskā semantika ir neskaidra…
  Kad šo politisko vēstījumu juridiskā dokumentā izlasa, tad rodas iespaids, ka Levits nopūlējies ar attaisnošanos kā nedarbos pieķerts puika…
  Varu iedomāties, ar kādu mugurkaulu būs šis kungs apveltīts, ja, nedod Dievs, viņu ievēlēs par prezidentu…

Draugiem Facebook Twitter Google+