×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Vējonis: Uzticēšanās politiķiem nav (3)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto - LETAValsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto - LETA

Uzticēšanās plaisa starp sabiedrību un politiķiem kļūst arvien lielāka, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jautāts, vai ar pēdējā laika lēmumiem, īpaši nodokļu jautājumos, politiķi nav zaudējuši sabiedrības uzticību, prezidents atbildēja, ka ir “grūti zaudēt to, kā nav, jo uzticības politiķiem, protams, nav, un arī šī plaisa starp sabiedrību un parlamentu, sabiedrību un valdību tikai aug plašumā”.

Lūgts komentēt, kas tad politiķiem tagad būtu jādara, lai uzticības plaisu vēl vairāk nepalielinātu, Vējonis pauda viedokli, ka patlaban svarīgākais ir novērst iepriekš pieļautās kļūdas nodokļu regulējumā un panākt to, lai veiktie labojumi laikus stājas spēkā. Pēc tam savukārt premjera uzdevums būs vērtēt, kurš ir atbildīgs par izveidojušos situāciju, uzskata valsts pirmā persona.

“Katrai kļūdai vienmēr apakšā ir kāds konkrēts vārds, uzvārds. (..) Tas, ka valdība un parlaments ir atbalstījuši, (..) vēlreiz apliecina, ka ne vienmēr parlamentā deputāti pilnībā iepazīstas ar visām piedāvātajām likuma normām, bet notiek balsošana pēc partijas principiem. (..) Ir jāpalielina pašu politiķu atbildība par katru pieņemto lēmumu, lai tiešām viņi sekoti līdzi tam, ko paši pieņem,” pauda Vējonis.

Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā plāno lemt par mikrouzņēmumu nodokļa likmes palielināšanu un atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām. Tādējādi pēdējā brīdī iecerēts mainīt 2015.gadā apstiprināto nodokļu maksāšanas kārtību, kura būtu stājusies spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Naivums, redzot politiķu darbību ar algas pielikšanu sev – manī ir izbeidzies un vairs nekad neatjaunosies!

  2. Svētais Pestītāj,kurš nu runātu par uzticēšanos!Pats Vējonis tupēja kopā ar šiem pašiem uzticību zaudējušiem deputātiem desmitiem gadu.UN kādā veidā pats Vējonis tapa iestumts amatā?!Un KO ir paveicis pats domas “gigants” Latvijai,ja neskaita gozēšanos modes lapā?!Un pat to putru jau arī prezidents ievārīja kopā ar deputātiem un viņa paraksts bija PĒDEJAIS !!!Man tagad mājinieki atsakās ēst jebkuru putru,jo nez kapēc Vējonis uzskata “putras”apzīmējumu par kaut ko īpaši peļamu un nogānamu.Senlatvieši tikai pateicoties “putrām”izdzīvoja !!KO dara pats Vējonis lai šo neuzticību mazinātu?? ES piem.,pieprasītu tāda prezidenta demisiju/ impīčmentu/.
    Vējoni ,LŪDZU iemācaties PAREIZI runāt valsts literārajā valodā !!!Citādi tādu Ķenci vien atgādinat.
    TAS IR MANS !!! VIEDOKLIS !!

  3. Spogulīt, spogulīt... Atbildēt

    Uzticēšanās vējoņiem arī nav…runā tā attālināti, it kā iekāpjot prezidenta krēslā, vairs nebūtu pats politiķis.

Draugiem Facebook Twitter Google+