×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Vējonis Varšavā tiksies ar Kanādas premjeru (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

NATO samita laikā 9.jūlijā Polijā, Varšavā Valsts prezidentam Raimondam Vējonim paredzētas divpusējas tikšanās ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu un Kanādas premjerministru Džastinu Trudo, lai pārrunātu sadarbību drošības jautājumos. Kanāda ir apstiprinājusi, ka vadīs vienu no NATO bataljoniem, kurus paredzēts izvietot NATO Austrumu flanga valstīs, informē Valsts prezidenta kanceleja.

“Ir ļoti svarīgi, ka Baltijas valstīs un Polijā izvietos daudznacionālu NATO spēku bataljonus, kam ir liela nozīme reģiona drošības stiprināšanā ilgtermiņā. Plānots, ka Varšavā tiks apspriesta plašāka apdraudējuma izpratne, tai skaitā tiks lemts par aizsardzību pret hibrīdkara draudiem, kas ir pēdējo gadu aktualitāte,” dienu pirms samita uzsvēris Raimonds Vējonis.

Samitā laikā 8. un 9.jūlijā alianses dalībvalstis arī pieņems lēmumus par NATO lomu un tālāku rīcību attiecībā uz cīņu pret terorismu, nelegālās migrācijas kontroli, ciešāku NATO un Eiropas Savienības sadarbību, NATO misiju Afganistānā, atbalstu Ukrainai un Gruzijai, kā arī citiem jautājumiem.

Valsts prezidents arī norāda uz ciešas NATO sadarbības ar Zviedriju un Somiju nozīmi, ņemot vērā to, ka Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona valstis saskaras ar vieniem un tiem pašiem drošības izaicinājumiem.

Uz Varšavu dosies arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Aizsardzības ministrs un Nacionālo bruņoto spēku komandieris piedalīsies darba sesijās, kurās tiks meklēti risinājumi NATO spējai pielāgoties pastāvošajai drošības videi, tai skaitā lemts par daudznacionālu bataljona līmeņa kaujas grupu nosūtīšanu uz Baltijas valstīm un Poliju. Tāpat aizsardzības nozares vadība piedalīsies darba sesijā, kurā diskutēs par alianses iesaisti apmācības misijā “Resolute Support” Afganistānā un eiroatlantiskās sadarbības stiprināšanu, informē Aizsardzības ministrija.

Samita laikā aizsardzības ministram plānotas divpusējās tikšanās, lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību un jaunās iniciatīvas sadarbības veicināšanai aizsardzības jomā. Bergmanis tiksies ar Turcijas aizsardzības ministru Fikri Isiku (Fikri Isik), Moldovas aizsardzības ministru Anatoliju Salaru (Anatolie Salaru), Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžanu (Harjit Sajjan), Maķedonijas aizsardzības ministru Zoranu Jolevski (Zoran Jolevski), Spānijas aizsardzības ministru Pedro Morenesu Eulati (Pedro Morenés Eulate) un Norvēģijas aizsardzības ministri Īni Ēriksenu Sēreidi (Ine Eriksen Søreide).

Aizsardzības ministrs piedalīsies arī Lielbritānijas izveidoto Apvienoto reaģēšanas spēku (Joint Expeditionary force – JEF) partneru sanāksmē.

Latvija ir NATO dalībvalsts kopš 2004.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. daudz zābaku pa manu zemi bradā Atbildēt

  “Maitas putni KARU ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Līķus plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”

  (O.M.)

 2. Tiksies ar to, kurss nemaz nezin, ka ir tada Latvija?????????SMIEKLIGI.

Draugiem Facebook Twitter Google+