×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Vējonis veseļojas: Jūrmalā tiekas ar Kučinski; aicina pārstrādāt grozījumus par hibrīdkaru (4)

Foto - Valsts prezidenta kancelejaFoto - Valsts prezidenta kanceleja

Saeimas Nacionālās drošības komisijas un Juridiskās komisijas hibrīdkara apdraudējuma novēršanai virzītie grozījumi Krimināllikumā ir jāpārstrādā, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents sociālajā vietnē “Twitter” norādījis, ka virzītie grozījumi Krimināllikumā ir jāpārstrādā, piebilstot, ka “valsts drošības interesēs nav pārkāpt Satversmi un vārda brīvību”.

Saeima šo likumprojektu vērtēs steidzamības kārtībā, proti, divos lasījumos. Steidzamības noteikšanu šīm likuma izmaiņām atbalstīja 70 deputāti no dažādām frakcijām, bet 20 “Saskaņas” parlamentārieši toreiz balsojumā atturējās. Tas nozīmē, ka nepieciešamības gadījumā prezidents nevarēs nodot šo likumprojektu otrreizējai caurlūkošanai Saeimā.

Satversmē noteikts – ja Saeima ar vismaz divu trešdaļu balsu vairākumu pieņem likuma steidzamību, tad prezidents nevar prasīt šāda likuma otrreizēju caurlūkošanu, to nevar nodot tautas nobalsošanai un tas ir izsludināms ne vēlāk kā trešā dienā pēc tam, kad prezidents pieņemto likumu saņēmis.

Kā ziņots, Saeima 3.martā konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, kas paredz būtiski pārskatīt un mūsdienu situācijai pielāgot tiesisko regulējumu, kas paredz atbildību par noziegumiem pret valsti, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka hibrīdkara apdraudējuma novēršanai virzītās izmaiņas Krimināllikumā būs saskaņotas ar tiesībām uz vārda brīvību.

Taujāts, vai Saeimā konceptuāli atbalstītie grozījumi nebūs pretrunā ar Satversmes 100.pantā garantēto vārda brīvību un neradīs arī tiesvedības riskus Eiropas Cilvēktiesību tiesā, Bērziņš tolaik pauda, ka normas atbildīs tiesībām uz vārda brīvību.

Kā iepriekš uzsvēra Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), drošības situācija pasaulē un Eiropā pēdējā laikā ir būtiski mainījusies un mūsu valstij ir jābūt gatavai reaģēt uz jauna veida apdraudējumiem. Taču Krimināllikuma panti, kas paredz atbildību par noziedzīgiem nodarījumiem pret valsts neatkarību, teritoriju, konstitucionālo iekārtu un likumīgo varu, nav mainīti kopš likuma spēkā stāšanās 1999.gadā. Tādējādi spēkā esošais regulējums vairs nenodrošina nacionālās drošības interešu aizsardzību pilnā apjomā.

Kā norāda valsts drošības iestāžu pārstāvji, pašreizējais tiesiskais regulējums ir nepilnīgs un grozījumi likumā nepieciešami pēc iespējas ātrāk. Piedāvātās likuma izmaiņas dos iespēju vērsties pret hibrīdkara radītiem apdraudējumiem Latvijas drošībai un ar krimināltiesiskiem līdzekļiem savlaicīgi reaģēt uz iespējamo apdraudējumu, kas vērsts pret mūsu valsts pamatinteresēm, norāda likumprojekta autori.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. mēnesi veca ziņa!

  2. Bez valsts drošības var nebūt pašas valsts.Pareizi prezidents dara un cenzēt arī naida kurinātājus vajg,nevar publiski melst visu kas uz mēles.

  3. Tiko uzzināju kārtejo .. atzinumu no Vējoņa ganģiem,ka valsts drošība nav svarīgāka par vārda brīvību.Tauta,ko dullāku var izdomāt?KO dos vārda brīvība,JA NEBŪS VALSTS ???Lai gan jājautā KURAM tā vārda brīvība? Mani visur CENZĒ? Par kādu brīvību Vējonis sacerējies??Vai brīvību SC un viņu faniem?

  4. Patiesi esmu sašauta,ka ir pazudis mans vakardienas komentārs.Tas taču ir prātam neaptverami 21.gs. ES un NATO valstī !!Bet atkārtoju — NEVAR arī prezidenta veselību pretstatīt VALSTS INTERESĒM.Lai veseļojas ar dievpalīgu,BET valsts tamdēļ nav jāatstāj anarhijas apkampienos.Tāda sajūta,ka kā kuģis bez kapteiņa,mūsu Latvija lielā ātrumā drāžas uz klintīm.Vējonis nav tas dievs ko nevar kritizēt.Mans onkulis ar tādu pašu diagnozi un operāciju jau sen strādāja !!Izskatās,ka esam atpakaļ PSRSā,ja jau rauj laukā komentus bez gānīšanās,bet par nātno īstenību.CIK tālu vēl iesim??

Draugiem Facebook Twitter Google+