×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. novembris, 2015
Drukāt

Vējonis: vienmēr jābūt gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību un vērtības (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Pēdējo dienu asiņainie notikumi pasaulē vēlreiz pierāda to, ka vienmēr jābūt modriem un gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību, vērtības un cilvēkus, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā 18.novembrī pirms Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās parādes 11.novembra krastmalā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents norādīja, ka šodien, kad svinam 18.novembri un atceramies dienu, kad tika proklamēta Latvijas Republika, mēs esam aicināti palikt uzticīgi tām vērtībām, ko mūsu tēvi mums ir atstājuši mantojumā. Tā ir mūsu zeme – Latvija, mūsu kultūra un valoda.

“Daudzās vajāšanas un kari mūsu zemi un tautu ir liekuši un lauzuši. Cauri gadu simtiem mūsu zeme ir nemitīgi tikusi apdraudēta. Tomēr mūsu tēvi un vectēvi apzinājās brīvības un neatkarības nozīmi. Viņi to izcīnīja un nosargāja ar kaujām, smagām ciešanām, izlietām asarām un asinīm. Tā bija cena, lai mēs varētu dzīvot brīvā valstī,” sacīja Vējonis.

Prezidents uzsvēra, ka šodien Latvija un tās NBS ir spēruši lielu soli, iekļaujoties Eiropas Savienībā un NATO aliansē. “Mēs apzināmies, ka savas valsts neatkarību nevar nosargāt bez stipriem, moderniem un kaujas spējīgiem bruņotajiem un drošības spēkiem, kas gatavi stāvēt tēvijas sardzē ne tikai par valsts sauszemes robežām, jūras un gaisa telpu, bet par katru pilsētu un novadu, ģimeni un nacionālajām vērtībām,” teica prezidents.

Viņš uzsvēra, ka pēdējos gados mūsu reģionā bija jāpiedzīvo lieli drošības izaicinājumi. “Novembra dienu asiņainie un traģiskie notikumi Francijā, Kenijā, Libānā, Turcijā atgādina par terorisma apdraudējumu, kam pakļauti nevainīgi cilvēki. Arī mums kaimiņos, Ukrainā, nācies pieredzēt, ka ar militāras agresijas līdzekļiem tiek apdraudētas neatkarīgas valsts robežas un Eiropas stabilitāte. Tas vēlreiz pierāda, ka mums vienmēr jābūt modriem un gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību, vērtības un cilvēkus,” sacīja Valsts prezidents.

“Atcerēsimies, ka šodien mēs vairs neesam vieni – esam saņēmuši lielu atbalstu no mūsu sabiedrotajiem militārajā jomā. Vienlaikus mūsu karavīri daudzās militārajās mācībās un starptautiskās militārās operācijās ir pierādījuši, ka ir gatavi būt nomodā ne tikai par savu valsti, bet par ikvienas NATO alianses dalībvalsts drošību un neatkarību. To apliecina un atzinīgi novērtē mūsu sabiedrotie,” NBS parādē, uzrunājot klātesošos, sacīja Vējonis.

Prezidents pauda gandarījumu un lepnumu par katra karavīra stāju un profesionalitāti, par teicamām kaujas spējām un uzkrāto pieredzi. “Šodienas militārā parāde ir apliecinājums tam, ka mūsu rindās ir daudz cilvēku, kuri ir gatavi – ja būs nepieciešams – ar ieročiem rokās aizstāvēt savu dzimteni Latviju. Paldies jums, karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti! Paldies par jūsu nesavtīgo darbu, lai mēs varētu dzīvot drošībā. Vēlos arī teikt paldies jūsu vecākiem, kuri ir uzaudzinājuši tik daudz apņēmīgu, drosmīgu un patriotisku dēlu un meitu! Būsim stipri, lepni un vienoti mīlestībā un ticībā savas valsts nākotnei!” sacīja Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvija vēl varētu būt daudzmaz stipra un mierīga valsts (uz pārējās Eiropas fona), kā .. teica uzrunā, bet jūs redzēsiet, ka te būs tas pats, kas Francijā, jo šī kretīniskā, lienošā elite dēļ savām treknajām algām un sarkanajiem kompartijas un čekas baroniem – lielsaimniekiem paredzētajiem eiro miljoniem to izdarīs – ievedīs te bēgļus – slepkavas neskatoties uz visas tautas pretestību. Kāpēc sabiedrība, ja tagad Latvijā ir miers, jau ik uz soļa televīzijā un svētku pasākumos lēnām tiek sagatavota kam nelāgam – pat salūta laikā drillē Paula dziesmu par iešanu strēlniekos, katra teikuma galā vāvuļo par palīdzību tiem, kas “bēg no kara”? Jūs redzēsiet – ja kāds stāsta, ka bēgļi te nepieciešami kā darbaspēks, tad pēc viņu tautiešu izplatītajiem video par nogalināšanu jebkuriem līdzekļiem, pat ar indi, šos cilvēkus būtībā nevar izmantot nekādās Latvijai raksturīgākajās nozarēs – ne tirdzniecībā (piemēram, pārtikas), ne pārtikas rūpniecībā, ne sadzīves preču rūpniecībā (sadzīves preču izstrādājumos var ielikt bumbas vai sadzīves tehnikai salikt vadus tā, lai saiet uz īso un izraisa ugunsgrēku) utt. Varētu vienīgi iedzīt kādā kūdras purvā rakt kūdru, un žogu apkārt, bet tad Eiropa Latvijai pārmestu par cilvēktiesību pārkāpšanu vai viņi paši aiz niknuma sāktu slepkavot visus tuvējā apkārtnē. Kam viņi Latvijā ir vajadzīgi, kā tikai apmaiņai pret treknām elites algām un eiro miljoniem lielsaimniekiem?

  2. Nedaudz traucē svētkus tie “zaļo cilvēciņu” kuģīši, kas tieši šodien rēc par mūsu nevarību.

  3. varbūt tomēr labāk nepakļaut apdraudējumiem tās mūsu vērtības un neatkarību.Šobrīd gan izskatās,ka mūsu valdošie ar visiem spēkiem cīnās par iespējām lai tās vajadzētu aizstāvēt.Tie ,kuri gribētu to apdraudējumu nepieļaut, uzreiz tiek kvalificēti par rasistiem un Kremļa pakalpiņiem.Visviedākie pie mums pašlaik ir tie,kuri nenogurstoši stāsta,cik liela laime iestāsies,kad Latviju pārpludinās kā bitītes čaklie un mieru mīlošie islāmisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+