Pasaulē
Eiropa

Vējonis Vīnē uzsver, ko dos efektīvi pasākumi cīņai pret klimata pārmaiņām0


ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs piedalās Starptautiskajā klimata samitā Vīnē “R20 Austrian World Summit” .
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs piedalās Starptautiskajā klimata samitā Vīnē “R20 Austrian World Summit” .
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien, 28.maijā, piedalījās starptautiskā klimata samitā “R20 Austrian World Summit”. Samita mērķis ir meklēt risinājumus un dalīties labajā pieredzē, pārvarot klimata pārmaiņu radītos izaicinājumus, portālam “La.lv” pavēstīja Valsts prezidenta preses padomniece Kristīne Kļaveniece.

Valsts prezidents samita laikā pauda pārliecību, ka efektīvi pasākumi cīņai pret klimata pārmaiņām ir ne tikai vajadzīgi paši par sevi, bet tie arī radīs papildu ieguvumus un jaunas iespējas mūsu ekonomikām un sabiedrībai. “Tikai tad, ja jau šodien rīkosimies kopīgi, izlēmīgi un ātri, mēs varēsim apturētu globālo klimata krīzi un nodrošināt mūsu planētas pastāvēšanu nākotnē,” norādīja Valsts prezidents.

Starptautiskais klimata samits “R20 Austrian World Summit” Vīnē

Samita dalībnieki bija vienisprātis, ka pašreizējie starptautiskās sabiedrības īstenotie pasākumi nav pietiekami, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus, kas noteikti Parīzes nolīgumā. Vēl ir daudz darāmā – un rīcībai ir jābūt kopīgai, ātrai un izlēmīgai. Pasaules sabiedrībai un valstu valdībām ir pienākums rīkoties, lai apturētu klimata pārmaiņas, kā arī pielāgoties klimata pārmaiņu izraisītajai nelabvēlīgajai ietekmei.

Tāpat starptautiskā klimata samitā Vīnē dalībvalstis aicināja valstis jau rudenī – Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretāra augstākā līmeņa sanāksmē klimata jomā – iepazīstināt ar konkrētiem pasākumiem un iniciatīvām, lai būtiski samazinātu SEG emisijas un sasniegtu ES klimatneitralitāti līdz 2050. gadam. Vienlīdz būtiski, lai finanšu investīcijas sekmētu Parīzes nolīguma ilgtermiņa mērķu sasniegšanu, palielinātu investīcijas energoefektivitātes un atjaunojamo enerģijas jomās un samazinātu investīcijas ekonomikā, kas balstās uz fosilo kurināmo.

Saistītie raksti

Starptautiskā klimata samita “R20 Austrian World Summit” laikā Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalījās darba sesijas “Rising Ambition for Climate Action” pirmajā diskusiju panelī.

Samitā piedalījās arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, bijušais ASV Kalifonijas gubernators Arnolds Švarcenegers, Ungārijas prezidents Jānošs Āders, klimata aktīviste Grēta Tūnberga, Pasaules Bankas pārstāvji un citi augsta līmeņa starptautisku organizāciju, valdību un nevalstisku organizāciju pārstāvji.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Polijas tiesa liek Valensam atvainoties Kačiņskim par apsūdzēšanu Smoļenskas aviokatastrofā
15 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ierīkoja slēpni un šāva pa riepām: Igaunijā aiztur bandu no Latvijas 2
18 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Divi prezidenti un Kauņas mērs: populārāko politiķu tops
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu 1
Intervija 3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tieslietu ministru uz apsūdzēto sola nevilks, partiju no valdības neizmetīs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Noslepkavo sievas mīļāko
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Prokurors pieņem lēmumu Krištianu Ronaldu izvarošanas apsūdzības lietā
1 stunda