Pasaulē
Eiropa

Vējonis vizītē Ļubļanā: Latvija un Slovēnija iestājas par vienotu un solidāru Eiropu0


Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikas ar Slovēnijas prezidentu Borutu Pahoru, 05.06.2019.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikas ar Slovēnijas prezidentu Borutu Pahoru, 05.06.2019.
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Trešdien, 2019. gada 5. jūnijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Slovēnijas prezidentu Borutu Pahoru viņa rezidencē Ļubļanā. Tikšanās mērķis bija pārrunāt iespējas stiprināt valstu divpusējās attiecības, sadarbību Eiropas Savienībā (ES), NATO un starptautiskajās organizācijās, kā arī reģionālo sadarbību Trīs jūru iniciatīvas ietvaros, portālam “La.lv” atzina Valsts prezidenta kancelejā.

Tikšanās laikā Valsts prezidents atzīmēja, ka Latvija augstu novērtē Slovēnijas dalību NATO paplašinātajā kaujas grupā Latvijā, stiprinot gan Latvijas, gan visa reģiona drošību.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Ļubļanā tiekas ar Slovēnijas prezidentu

“Mēs saredzam labas iespējas paplašināt gan politisko dialogu, gan ekonomiskās attiecības starp Latviju un Slovēniju, īpaši attiecībā uz augstas pievienotas vērtības produktu ražošanu,” pēc tikšanās norādīja Valsts prezidents.

Tāpat Vējonis atzīmēja, ka Latvija un Slovēnija iestājas par vienotu un solidāru Eiropu, un ceram, ka institucionālās pārejas process Eiropas Savienībā nekavēs nozīmīgu ES lēmumu pieņemšanu, īpaši darbu pie jaunā ES daudzgadu budžeta.

Dienas noslēgumā Raimonds Vējonis piedalīsies Slovēnijas prezidenta Pahora sniegtās vakariņās.

Saistītie raksti

Savukārt, ceturtdien, 6. jūnijā, Vējonis Slovēnijas pilsētā Brdo piedalīsies Trīs jūru iniciatīvas samitā, lai paustu politisko atbalstu starpvalstu un reģionālu projektu īstenošanai, un tādējādi dotu ieguldījumu vienotas, drošas un konkurētspējīgas Eiropas veidošanā.

No 2019. gada 4. līdz 6. jūnijam Valsts prezidents Vējonis darba vizītē apmeklē Slovēnijas Republiku.

LA.lv