×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Vējonis – zaļš, pagāns, ar labu reputāciju. Pasaules prese par jauno prezidentu (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Lielākoties medijos virsrakstos izcelts fakts, ka Latvija kļuvusi par pirmo ES valsti, kurai ir “zaļš” ­prezidents.

Viļņas universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātņu institūta pasniedzējs Ļutaurs Gudžinsks ziņu aģentūras BNS Lietuvas versijai norādījis, ka R. Vējonis, par spīti šaubām, ir apliecinājis sevi aizsardzības ministra amatā un ieguvis labu reputāciju. “Tagad, ņemot vērā sarežģītu ģeopolitisko situāciju, domājams, ka viņš labi sapratīs visas nianses un būs viens no aktīvākajiem Baltijas valstu starptautiskās sadarbības atbalstītājiem,” sacījis lietuviešu politologs. Viņaprāt, jaunais prezidents ir “pārbaudīts politiķis” un ieņem spēcīgu un principiālu pozīciju pat gadījumos, kad runa ir par viņa atbalstītājiem, piemēram, Ventspils mēru Aivaru Lembergu. No politologa izskan vērtējums, ka R. Vējonis ir vairāk vērsts uz starptautisko sadarbību nekā viņa priekšgājējs.

Igaunijas laikraksta “Postimees” interneta vietnē krievu valodā virsrakstā tiek uzsvērts, ka R. Vējonis ir dzimis Pleskavas apgabalā, ko atzīmē arī vairāki Krievijas mediji. “Vēlēšanu priekšvakarā Latvijas eks­perti visus četrus kandidātus sauca par cienīgiem augstajam amatam, atzīmējot, ka Vējoņa priekšrocība ir viņa neitralitāte, kuru kāds var uzskatīt pat par bezkrāsainības pazīmi. Tomēr aiz šīs neitralitātes slēpjas liela politiskā pieredze. Viņš pat ir mazāk nacionāli orientēts nekā Levits, kas viņa pusē pievilina “Saskaņas” simpātijas,” raksta “Postimees”.

Tikmēr starptautiskā ziņu aģentūra AFP norāda, ka R. Vējonis ir vienīgais kādas ES valsts “zaļās” partijas līderis, kurš kļuvis par prezidentu. AFP korespondents piebilst, ka pie reliģiskajiem uzskatiem savā sociālā tīkla “Facebook” profilā norādījis “pagāns”.

Vācijas laikraksts “Die Welt” uzsver, ka tas ir simboliski, ka aizsardzības ministrs kļūst par Valsts prezidentu, un atsaucas uz R. Vējoņa teikto, ka viņa prioritātes būs valsts ārējā un iekšējā drošība. Tāpat “Die Welt” vērtē, ka R. Vējonis ir “mazāk harismātisks, bet vairāk pragmatisks, uz kompromisiem spējīgs un kopumā no skandāliem brīvs politiķis”.

Krievijas ziņu aģentūra ITAR-TASS atsaucas uz R. Vējoņa teikto, ka Latvija ir ieinteresēta konstruktīvā sadarbībā ar Krieviju, taču pašlaik ar Maskavu šādas attiecības nav iespējamas.

Krievijas laikraksta “Rossijskaja gazeta” materiālā norādīts, ka R. Vējonis “ieņem pietiekami mērenu pozīciju nacionālajā jautājumā”. Laikraksts uzsver, ka R. Vējonis bieži sadzīvē pārejot uz krievu valodu, un atgādina, ka prezidenta māte ir krievu tautības, bet politiķis ir dzimis Pleskavā. “Ieņemot aizsardzības ministra amatu, R. Vējonis centās objektīvi novērtēt situāciju bruņoto spēku veidošanā. Viņš palicis atmiņā ar izdevušos spārnoto frāzi: “”Ābrami” mums nav nepieciešami, tie uzreiz nogrims purvā.” Taču pret notikušo amerikāņu tanku izvietošanu Latvijā R. Vējonis neiebilda,” raksta “Rossijskaja gazeta”.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. … @ ta vis: TEV MUSU SENCU DZIVES ZINAS IZPRATNES IESAKUMAM …

  1. Dievs, Mara, Laime … Pat modernas zinatnes atziti ‘Informatora’, ‘materijas’ un ‘likumsakarigas attistibas’ personificeti principi … seni, tauta vediti un pienemti, vispareji …

  2. … Dainas noteiktie tikumigas dzives noradijumi … NEAPGAZAMI UN JAU INTERNACIONALI PIENEMTI KA TADI UNIKALO ETIKAS UN MORALITATES ATRIBUCIJU DEL – t.i., NE APZINATAS VESTURES LAIKOS, NE KONTEKSTUALI TO NESALIDZINAMA ETESTISKUMA, LABESTIBAS UN PRAKTIKUMA SATURA …

 2. \ko te pārmest, Vējonis man patīk ar savu godīgumu un neitralitāti. Un baznīca mums ir atdalīta no valsts… valsts prezidentam nav jābūt ticīgajam, ka Vējonis to pasaka godīgi, tas tikai liecina par viņa godīgumu. Katrā ziņā daudz labāk, nekā zatlers vai freiberga , kas skreja uz baznīcu klanīties! diez vai tik jau ticīgi bija, kā izrādīja?? Visu cieņu jaunajam prezidentam!

 3. … Paganisms jaunai paaudzei ir loti pienemama ideologija, jo ir tuvs zinatniskai izpratnei par Visuma butibu …. par to liecina atri augosa moderna un stiliga kustiba visa Eiropa …. !

  … Cerams ka VP dzilak iepazisies ar savas tautas garigo un vienreizejo mantojumu, kas, starp citu, ir vieniga ka augsti atistita un vesturiski pieradita dabas saudzetaja-patiesiba, palidzetu Paganismam, ka uz panteisma bazetai apzinai par realitati, izveidot un paaugstinat so kustibu ka universali pienemtu ‘zalas dzives’ veidu .. pirms mes galigi sabeidzam so planetu … sk. Kremla Kalingradas atbildibu par, ar cilveku atkritumu dasnumu, Baltijas juras ekologijas baismigo degradaciju ….

  … Tapat ceram, ka VP brokastu aizlugumos,soreiz, tiks ielugti ari musu latviesu dzives zinas … Dievturu parstavji …. !

  • bet, cien. K-K, iesaku tomēr izteikties īsāk un saprotamāk; jo dievturiem tādas neskaidras domas var nepatikt.

 4. Skan labi…
  :)))

 5. Whata BS. LA šķiet, ka LV dzīvo neandertālieši?:) Kā viņam var būt laba reputācija, ja viņš visus šos gadus ir bijis ZZS, kas ir valdošajā koalīcijā, ar epizodisku nelielu pārtraukumu, kopš 2004.gada? Megaprojekti, “gāzi grīdā/treknie gadi”, Parex, prihvatizācija, Neo atklājums par valsts sektora liekulību krīzes laikā utt. Tas viss neskaitās? Un kur pasaulē vēl zaļie un zemnieki ir kopā? Latvijai vajag sarkt un bālēt par kārtējo ZZS prezidentu, nevis te “lepoties ar kaut kādu labo reputāciju”.

 6. Stresainiem un provakātoriem, skaidrojums, ka pagāns ir ticīgs cilvēks, nevis baznīcu un citu sektu sekotājs. Un ja viņš māk runāt ar citiem viņu valodā, tā ir cieņas izrādīšana, nevis 50 gadu lepnums un spītība.

 7. “zaļajam pagānam” Vējonim, kā diplomētam biologam un visa pārdabiskā noliedzējam, ir jāatzīst arī nācijas par dabiskām Homo sapiens sugas sastāvdaļām un dabas likumiem atbilstošām populācijām.
  Un latviešu nācijas (tāpat kā leišu un prūšu) ekoloģijas process bijis ilgstošs un nemainīgi mērķtiecīgs, – par ko liecina mūsu “Dainu skapis”, arheoloģija un mūsu vēsturiskās cīņas par nacionālo neatkarību.

  Bet ko par to domā prezidents Vējonis? Kā viņš vērtē atšķirīgi integrējušos tautu vardarbīgo sajaukšanu un viņu hibridizāciju mūsdienās? Vai ekoloģiski kvalitatīviem ir jābūt vien tiem dzīvniekiem un augiem, kurus mēs apēdam, – vai arī cilvēkiem pašiem ?

 8. urrā ! beidzot krieviska Latvija !!! Atbildēt

  ” R. Vējonis bieži sadzīvē pārejot uz krievu valodu”.

 9. Vējonis gan zaļš, gan pagāns, gan zaļš pagāns? vienīgais kādas ES valsts “zaļās” par†ijas līderis ZOOpreziden†s – nu kāda “zaļo” par†ija, “zaļie” konformkomunis†i!

 10. “profilā norādījis “pagāns”
  Tiešām? Vai tiešām mums beidzot būs Prezidents, kas atļausies Ziemassvētkos, Lieldienās u.c. mūsu no baznīcas atdalītās reliģiski brīvās valsts svētkos vienā meldiņā ar vanagiem un rubeņiem nepilināt uz vistu smadzenēm?! Turies, Raimond, pagāni ir ar Tevi!

 11. Par krievisku Latviju! Atbildēt

  ” R. Vējonis bieži sadzīvē pārejot uz krievu valodu”.

Draugiem Facebook Twitter Google+