×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Vējonis: Zemessardze kā svarīga bruņoto spēku daļa jāattīsta (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Zemessardze ir ļoti svarīga Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sastāvdaļa, tā ir jāstiprina un jāattīsta, lai vairotu valsts kopējo drošību, it īpaši ņemot vērā notikumus Ukrainā, trešdien, tiekoties ar Zemessardzes vadību, uzsvēra aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Ministrs norādīja, ka Zemessardzes attīstība ir viena no aizsardzības prioritātēm, kas tiks izvirzīta, lemjot par nākamā gada valsts aizsardzības budžetu. Aizsardzības ministrija sagatavos noteiktu plānu, kas paredzēs Zemessardzes kaujas spēju palielināšanu.

Līdztekus ministrs atzina, ka Zemessardzes attīstība prasīs arī noteiktus finanšu līdzekļus, lai nodrošinātu nepieciešamo zemessargu ekipējumu, un būtu iespējams īstenot zemessargu apmācību. Ministrs izteica cerību, ka parlamentārieši atbalstīs likuma grozījumus, tādējādi stiprinot Latvijas drošību, un tie tiks pieņemti līdzšinējās Saeimas pilnvaru laikā, portālu “LA.lv” informēja Aizsardzības ministrijā.

Aizsardzības ministrija ir izstrādājusi grozījumus Zemessardzes likumā, lai nodrošinātu pilnvērtīgu un kvalitatīvu zemessargu apmācību, iespējas iesaistīt zemessargus NBS ikdienas miera laika funkciju īstenošanā, kā arī sociālās garantijas atvaļinātajiem zemessargiem. Tuvākajā laikā grozījumus plānots iesniegti valdībā.

“Jābeidz runāt tikai par iespējām palielināt aizsardzības budžetu. Ir jārīkojas, jāatrod nauda valsts budžetā, lai stiprinātu valsts drošību. Jāsāk ar Zemessardzi,” uzsvēra aizsardzības ministrs Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visdrīzāk parasts populisms, orientēts uz par naiviem un paglupiem turētiem vēlētājiem.
    Par pašsaprotamām lietām nav jārunā, tās ir jādara. Par to, vai ēst pusdienas, diez viņš gari prātuļo un raksta avīzēs. Bet kad Latvijas aizsardzības spēja ir pastāvīgā badā, tas tādiem štrunts. It sevišķi atbruņotā Zemesardze, lielākais aizsardzības spēks, ir vispār pret valsts drošību vērsts akts, kas sen ir jānovērš. Un kamēr tā būs, varam būt pārliecināti, ka Latvijā nevalda šai valstij lojāli spēki.

  2. Plintes atdos? Virspavēlnieks jau bija pamucis, kurš komandēs izsniegt, vai atkalkāds taimkods nolūzīs? Tam nulles vērtība šodien. Ka tik nesašautu kādu atbrīvotāju… Kad Vienotība sāks nopietni rūpēties par valsti un budžetā būs 2 %.un jalabi grib var jau ar aprīli. Bet tikai ja labi grib.

Draugiem Facebook Twitter Google+