×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Vējupē atrod iespējamo piesārņojuma avotu

adazu-iedzivotaji-noraizejusies-vejupes-piesarnojums-sasniedzis-kristisko-robezu-56cdf02b36d16

Ādažu Pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ūdenslīdējiem pārmeklējusi Vējupes dienvidu dīķa gultni un atrada iespējamo piesārņojuma avotu – dažāda izmēra tvertnes, vienā no kurām atradās sarkana krāsa, informēja Ādažu novada domes pārstāve Laima Jātniece.

Šķidrumam tiks veiktas analīzes, kā arī Ādažu novada dome organizēs piesārņojuma vietas tīrīšanu ar traktortehniku.

“Ādažu novada domes vārdā izsaku pateicību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem par atsaucību un sniegto palīdzību. Tāpat paldies Pašvaldības policijai, kas aktīvi iesaistījās piesārņojuma meklēšanā. Turpināsim veikt tālāku izpēti, ar tehniku attīrot atrasto piesārņojuma vietu,” saka Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA).

Kā ziņots iepriekš, Valsts vides dienests (VVD) informēja Ādažu novada domi, ka Vējupes virskārtā koncentrējusies krāsviela ar svina saturu. VVD eksperti pieļāva, ka piesārņojuma avots varētu būt vēsturiski ūdenstilpnē nogrimusi metāla tvertne, kuras korozijas rezultātā Vējupē nokļuvusi tipogrāfijā izmantojamā krāsviela.

Pēc VVD sacītā, aprīļa sākumā veikto analīžu rezultāti liecināja, ka svins ūdenī vairs nav atrodams. Makšķerēt Vējupē vēl aizvien nav atļauts, līdz tiks noskaidrots, vai upē esošais svins nav uzkrājies zivīs.

Piesārņojums nebija skāris visu Vējupi, bet tikai tā dēvēto Podnieku Vējupi jeb Vējupes dienvidu dīķi. Sakarā ar zemo ūdens līmeni un palu neesamību šajā pavasarī piesārņojums nenonāca ne tajā Vējupes daļā, kur atrodas publiskā pludmale, ne arī Gaujā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+