Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
12. maijs, 2014
Drukāt

“Vējzaķu salas princese” – izrāde par leģendāro Ludmilu Špīlbergu

Foto: LETAFoto: LETA

Ludmilas Špīlbergas lomā izrādē "Vējzaķu salas princese" iejutīsies Lidija Pupure.

14. maijā plkst. 17 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā rādīs ievērojamajai latviešu aktrisei Ludmilai Špīlbergai (08.09.1886-20.09.1947) veltītu dramatisku spēli “Vējzaķu salas princese”, liecina informācija Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā.

Pasākuma organizators un dramatiskās spēles autors – rakstnieks Jānis Liepiņš, lomās Ludmila Špīlberga – Lidija Pupure, Žanis Katlaps – Andrejs Aiņičevs.

Vakars iecerēts kā iespēja ielūkoties ievērojamās latviešu aktrises Ludmilas Špīlbergas domu un jūtu pasaulē viņai un visai mūsu tautai sarežģītā dzīves posmā Otrā pasaules kara beigās. Tas atklās gan Latvijas Nacionālā teātra un visas jau okupētās Latvijas situāciju Špīlbergas skatījumā, gan ļaus iepazīt arī viņas kolēģu Žaņa Katlapa un Bertas Rūmnieces personības.

Sarīkojuma apmeklētāju acu priekšā atdzīvosies Špīlbergas un Katlapa sarunas un Rūdolfa Blaumaņa lugas “Pazudušais dēls” mēģinājuma gaita.

Autora Jāņa Liepiņa dramatiskā spēle “Vējzaķu salas princese” ļaus atsaukt atmiņā spožo aktrisi un viņas kolēģus tiem, kas viņus redzējuši, un kaut nedaudz iepazīt tiem, kuriem šāda iespēja nav bijusi.

Pievienot komentāru

Divi Dailes grandi. Spēlmaņu nakts balva par mūža ieguldījumu - Dreģei un Strengam23. novembrī "Spēlmaņu nakts" balvu par Mūža ieguldījumu saņems Dailes teātra aktieri Juris Strenga un Olga Dreģe.
Draugiem Facebook Twitter Google+