Ekonomika
Bizness

Vēl 27 administratori šogad nokārtojuši kvalifikācijas eksāmenu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Mārtiņš Plūme

Šā gada pirmo maksātnespējas procesa administratoru kvalifikācijas eksāmenu sekmīgi nokārtojuši 27 administratori, savukārt četriem eksāmenu nenokārtojušajiem administratoriem tiks izbeigta sertifikāta darbība, aģentūru LETA informēja Maksātnespējas administrācijā (MNA).

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma pārejas noteikumiem kvalifikācijas eksāmens bija jākārto 45 administratoriem. Attiecībā uz administratoriem, kuri nekārtoja minēto eksāmenu, tika pieņemts lēmums par sertifikāta darbības izbeigšanu, sertifikāta darbība tika apturēta vai pieņemts lēmums par administratora atstādināšanu no administratora amata darbības veikšanas.

2018.gadā tiks organizēti vēl divi kvalifikācijas eksāmeni. Nākamā maksātnespējas procesa administratoru kvalifikācijas eksāmena norise plānota 2018.gada 6.jūnijā, kad eksāmenu būs jākārto 86 administratoriem.

Saistītie raksti

2017.gadā tika organizēti divi administratoru kvalifikācijas eksāmeni – 12.septembrī un 29.novembrī. Abus eksāmenus kopā kārtoja 100 administratoru, no kuriem 84 personas eksāmenu nokārtoja un tika ieceltas administratora amatā.

LETA jau ziņoja, ka, īstenojot Maksātnespējas likumā noteikto administratoru profesijas reformu praksē, patlaban viņu eksaminācija un kvalifikācijas kontrole ir nodota MNA kompetencē, bet divu gadu laikā visiem pašreizējiem administratoriem būs pienākums nokārtot kvalifikācijas eksāmenu atbilstoši jaunajām prasībām, kas ietver arī nevainojamu reputāciju.

Savukārt turpmākie kvalifikācijas eksāmeni administratoriem būs jākārto reizi divos gados.

LA.lv