Latvijā
Politika

Vēl divas dienas var deklarēties pašvaldībā, kurā vēlētājs grib balsot 1

Foto: LETA

Daudzi iedzīvotāji dzīvo vienā pašvaldībā, bet ir deklarējušies citā. Lai gaidāmo pašvaldību vēlēšanu diena nesagādātu nepatīkamus pārsteigumus un vēlētāji varētu balsot tajās pilsētās un novados, kur tiešām dzīvo, Centrālā vēlēšanu komisija aicina pārdeklarēties uz faktisko dzīvesvietu. Vakar bija pēdējā diena, kad to varēja izdarīt klātienē, bet vēl divas dienas pārdeklarēties var virtuālajā vidē, vēstīja “LNT Ziņas”.

Pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāji varēs balsot tikai vienā pašvaldībā – tajā, kur 90 dienas pirms vēlēšanām ir pilsoņa reģistrētā dzīvesvieta, vai arī tajā, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums. Lai varētu piedalīties vēlēšanās tajā pašvaldībā, kur ir vēlētāja faktiskā dzīvesvieta, vēl līdz svētdienai ir iespējams pārdeklarēties.

Saistītie raksti

ēc svētdienas Centrālā vēlēšanu komisija katru vēlētāju pieskaitīts tai pašvaldībai, kurā ir viņš ir deklarējies. Šodien bija pēdējā diena, kad bija iespējams pārdeklarēties klātienē, bet nedēļas nogalē to varēs izdarīt arī internetā – portālā “Latvija.lv”, izmantojot internetbankas vai cita veida autentifikāciju. Ņemot vērā vēlēšanu tuvošanos, šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu novērots pārdeklarēšanās pieaugums, bet tas ir neliels.

Centrālā vēlēšanu komisija katram vēlētājam nosūtīs vēstuli par iecirkni, kurā pilsonis varēs nobalsot. Šo informāciju varēs noskaidrot, arī pa zvanot pa tālruni vai internetā. Pēc 25. marta līdz 16. maijam klātienē vai internetā būs iespējams nomainīt iedalīto iecirkni savas pašvaldības ietvaros.

Vēlēšanas notiks 3. jūnijā. Tajās varēs piedalīties vēlētāji ar derīgu pasi un arī ar personas apliecību jeb eID karti.

LA.lv