×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Vēl divi jauni elektroenerģijas piedāvājumi (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vēl divi elektroenerģijas pārdevēji – SIA “220 Enerģija” un SIA “Baltcom TV” – paziņojuši savu piedāvājumu elektroenerģijas pircējiem no nākamā gada 1. janvāra, kad sāks darboties brīvais elektrības tirgus arī privātpersonām.

Internetā un biržā

SIA “220 Enerģija” uzrunā klientus, kas spēj visas nepieciešamās darbības, tostarp skaitītāja rādītāju nodošanu, rēķinu saņemšanu un apmaksu veikt elektroniskajā vidē. Nākotnē gan iecerētas izmaiņas un arī tie ieinteresētie klienti, kas nevar darboties tīmeklī, ar SIA “220 Enerģija” varēšot slēgt elektroenerģijas piegādes līgumus.

2012. gadā izveidotā SIA “220 Enerģija”, kas pieder uzņēmumu grupai “220 Energia” un darbojas ziemeļvalstīs kopš 2012. gada, piedāvā pirkt elektroenerģiju par divu veidu cenām, tostarp par “Nord­PoolSpot” biržas indeksēto cenu, izmantojot vidējo svērto cenu biržā pa stundām, un par garantēto cenu. Tiem pircējiem, kas veiks priekšapmaksu, maksa par uzņēmuma sniegto brokera pakalpojumu biržā būs visizdevīgākā.

“Biržas elektroenerģijas cena ir īpaši izdevīga mājsaimniecībām, pateicoties to patēriņa īpatnībām: ziemā, kad cenas biržā ir zemākas, mājsaimniecības patēriņš ir lielāks un, vasarā, kad cenas biržā ir augstākas, patēriņš ir nesalīdzināmi mazāks,” teic uzņēmuma mārketinga vadītāja Madara Jurgelāne. Viņa vērš uzmanību – biržas cena atklāti parāda (tā ir publiski pieejama), cik patērētājam būs jāmaksā par patērēto elektroenerģiju. Savukārt fiksētā elektroenerģijas cena ietver dažādas slēptas pārdevēja izmaksas un riskus. SIA “220 Enerģija” neiesaka patlaban slēgt ilgtermiņa līgumus (piemēram, uz diviem gadiem) ar fiksētu cenu tāpēc, ka 2016. gadā tiek paredzēts elektroenerģijas cenas kritums par gandrīz 20% (avots “NasdaqOMX” mājas vietne).

Mazajiem elektroenerģijas patērētājiem par “220 Enerģija” sniegto brokera pakalpojumu, ja tiek veikta priekšapmaksa, ir jāmaksā 0,49 centi/kWh (ar PVN), bet lielajiem patērētājiem 0,27 centi/kWh (ar PVN). Kopējā maksa, kā norādīts uzņēmuma mājas vietnes piemērā, mazajiem patērētājiem par vienu kilovatstundu (kWh) būs 16,67 centi/kWh, bet tiem, kas elektroenerģiju izmanto arī apkurei – 16,45 centi/kWh.

Savukārt, ja izvēlēta piesaiste biržas cenai un nenotiek priekšapmaksa, tad maksa ir attiecīgi 0,52 centi/kWh (ar PVN) un 0,30 centi/kWh (ar PVN). Mazajiem patērētājiem mēneša maksas nav, bet lielajiem tā ir 2,40 eiro. Līguma laušanas maksas nav, bet priekšapmaksa ir viena rēķina summa. Maksa par vienu elektroenerģijas kWh – attiecīgi 16,71 cents un 16,49 centi.

Savukārt, ja izvēlēta SIA “220 Enerģija” garantētā cena 12 mēnešiem, tad fiksētā cena par elektroenerģiju, ja veic priekšapmaksu, ir 6,27 centi/kWh, bet, maksājot par aizvadītā mēneša patēriņu – 6,32 centi/kWh. Priekšapmaksa tāpat ir viena mēneša rēķina summa, bet līguma laušanas maksa – 20 eiro, kas ik pēc trīs mēnešiem samazinās par 12,5%. SIA “220 Enerģija” pakalpojumiem ir jāpiesakās līdz 15. decembrim.

Jo vairāk patērēs, jo zemāka cena

SIA “Baltcom TV” no 2015. gada 1. janvāra ikvienai mājsaimniecībai Latvijā piedāvā elektroenerģiju arī kā atsevišķu pakalpojumu. Mājsaimniecība maksās pēc reālā patēriņa – jo vairāk patērēs, jo zemāka būs vienas kWh (kilovatstundas) cena. Turklāt klients var apvienot vairāku īpašumu elektroenerģijas patēriņu un saņemt izdevīgāku tarifu. Zemākā iespējamā cena par vienu kWh ir 16,20 centi.

Uzņēmuma pārstāve Inese Tautiņa teic, ka “Baltcom TV” standarta elektroenerģijas tarifs būs 16,65 centi par vienu kWh ar kopējo patēriņu līdz 199 kWh mēnesī. Ja patēriņš mēnesī būs 200 – 599 kWh, tad cena par vienu kWh, sākot no pirmās iztērētās kWh, būs 16,5 centi. Ar patēriņu 600 – 999 kWh mēnesī, cena par vienu kWh būs 16,35 centi. Ja elektroenerģijas patēriņš mēnesī būs virs 1000 kWh, tad viena kWh cena, sākot no pirmās iztērētās kWh, būs 16,20 centi.

“Šāds tarifs būs klientiem, kuri no 2015. gada 1. janvāra reģistrēsies un izmantos klientu portālu www.mansbaltcom.lv. Klientu portālā nereģistrētiem patērētājiem piemēros par 0,015 eiro augstāku tarifu par vienu kilovatstundu. Nekādas papildu maksas vai abonēšanas maksas nav. Ja vienai personai pieder vairāki īpašumi (piemēram, dzīvoklis, vasarnīca, garāža), tad visu īpašumu elektrības patēriņš var tikt summēts un klients iegūs lētāku tarifu,” teic I. Tauriņa.

Ekoenerģijas vai tā sauktās zaļās elektrības tarifs “Baltcom TV” ir nemainīgs neatkarīgi no patēriņa – 17,45 centi par vienu kWh.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kā šo lietu var nosaukt par kaut kādu brīvo tirgu, ja ražotāji paliek tie paši zaļie, hidro un kas tur vēl bija, un tirgotāji būs trīs gabali, kas tirgos un piegādās elektrību pa vienām un tām pašām sadales tīkla līnijām?
  Kam šī shēma ir vajadzīga? Ievieš visadas obligātās iepirkuma komponentes, sarežģī to visu maksimāli, lai tikai uz to visu varētu izbraukt cenas pielikumu. Kārtējā krāpšana. Kur te kāda izvēle? Kam maksāt vairāk par to pašu elektroenerģiju, kas kāda bija tāda pati arī paliks? Aptaurētie laupītāji, aizrijaties vienreiz ar to naudaskāri.

 2. Viss ir ļoti vienkārši valdošā režīma finansētājiem rada labi apmaksātas un ļoti siltas vietas ,pilnīgi nekas nebūs jādara tikai jāskaita nauda,parastais rekets valsts mērogā,tātag tie kas patērēs mazāk tie ir nabagi un to ir visvairāk tādēļ tie maksās lielāku cenu bagātiem jau tāir grūti un to ir maz,tādēļ mazāk ādu plēsīs lai nebuntojas.
  Referendumā tauta nolēma lielos valsts uzņēmumus neprivatizēt bet redzi ir izdomāts jau tik tālu ka viss ir sadalīts jau pa sētām,cenas jau nemazināsies jo cilvēki katru gadu paliek mazāk un tād’
  eļ samazinās patēriņš un cenas tikai kāps jo tie kas ir sagrābuši visus resursus negrib dzīvot nabadzībā tādēļ ar visādiem labiem meliem paceļ cenas.

 3. tas ir labi, tikai kam vajag starpniekus starp ražotāju un patērētāju? Ir taču piegādes uzņēmums.
  Baltkom taču negarante ne elektrības kvalitāti, ne citus ar ar pārtraukumiem saistītās problēmu risināšanu. Līgums ar Baltkom ir tikai par tirgošanu, nevis piegādi.

Draugiem Facebook Twitter Google+