×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

Kā jaunie nodokļi ietekmēs pašvaldības rocību? (3)

dombrovskis

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Pagaidām grūti spriest. Kad Krāslavā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tikās ar mums, pašvaldību pārstāvjiem, saņēmām mierinājumu, ka iespējamo ieņēmumu samazinājumu kompensēs. Bet joprojām nav skaidri avoti, no kuriem kompensēs. Un nav skaidrs arī mehānisms, kā kompensēs. Jāņem vērā, ka Latgalē ir liels bezdarbs, mūsu novadā tas turas 24 – 25 procentu apmērā. Vai “augšā” tiešām nesaprot, ka milzīgais sociālais slogs mūs spiež pie zemes? Iedzīvotāji kaut kā jau kuļas, vēl jau ikurāt negrimstam dibenā. Bet par kādu dzīves līmeni varam runāt, ja cilvēkiem nav līdzekļu? Zeme jāapstrādā, par degvielu un elektrību jāmaksā, bērni skolā jāsūta. Mūsu satraukums jo lielāks tāpēc, ka neesam akli, skaidri redzams, ka septembrī un oktobrī, kad skatīs valsts budžeta lietas, būs problēmas. Ne medicīnai, ne izglītībai, ne valsts aizsardzībai – mazāk jau nevienam nevajag, tikai vairāk un vairāk.”

 

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Baidos, ka viss līdz galam nav izdomāts. Ja nodokļu politikas dēļ samazināsies pašvaldību ieņēmumi, aina var būt drūmāka, nekā mēs domājam. Jo pašvaldībām vienmēr pirmais uzdevums – jāizpilda kredītsaistības. Tas ir liels slogs, to neviens mazāku nepadarīs. Jau tā šobrīd visām vajadzībām naudas nepietiek, kas notiks, ja samazināsies ieņēmumu daļa? Nevēlos būt nekonstruktīvs kritizētājs, tāpēc pareizāk būtu teikt – ministrijām, valdībai un Saeimai viss pamatīgi jāizdomā, viņiem par to algu maksā. Katram taču ir jādara savs darbs.”

 

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja: “Tik traki kā tagad nekad nav gājis – jauna nodokļu politika, reformas izglītībā, reformas veselības aprūpē. Mums vienīgā cerība, ka premjers Kučinskis, kam ir pašvaldību rūdījums, muļķības nesastrādās. Rožaini nevaram justies nevienu brīdi, kur vien skaties, visur plīst pa vīlēm.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un tā nu reformējot nodokļus kārtējo reizi ir strādāts tā, lai reņģu ēdāji atkal kārtējo reizi tiktu apčakarēti un kārtējo reizi maksātu budžetā vairāk nekā iepriekš. Tauta jau to redz un jūt, tādēļ aizbraucēju plūsma nemazinās, par to liecina lidostas Rīga statistika, ka ir apkalpoti atkal vairāk pasažieru nekā iepriekš. Savu artavu aizbraucēju skaita palielināšanā ieguldīja arī VID ar saviem uzbraucieniem afišu stabam ss.lv, vainojot to miljonos neiekasētu nodokļu, cik gan aplami – pat Šveiks smietos!

  2. pirms pašvaldību vēlēšanām nekonstatēja, ka viss plīst pa vīlēm.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+