Mobilā versija
+10.0°C
Leonīds, Leonīda
Piektdiena, 20. oktobris, 2017
10. augusts, 2017
Drukāt

Kā jaunie nodokļi ietekmēs pašvaldības rocību? (3)

dombrovskis

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Pagaidām grūti spriest. Kad Krāslavā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tikās ar mums, pašvaldību pārstāvjiem, saņēmām mierinājumu, ka iespējamo ieņēmumu samazinājumu kompensēs. Bet joprojām nav skaidri avoti, no kuriem kompensēs. Un nav skaidrs arī mehānisms, kā kompensēs. Jāņem vērā, ka Latgalē ir liels bezdarbs, mūsu novadā tas turas 24 – 25 procentu apmērā. Vai “augšā” tiešām nesaprot, ka milzīgais sociālais slogs mūs spiež pie zemes? Iedzīvotāji kaut kā jau kuļas, vēl jau ikurāt negrimstam dibenā. Bet par kādu dzīves līmeni varam runāt, ja cilvēkiem nav līdzekļu? Zeme jāapstrādā, par degvielu un elektrību jāmaksā, bērni skolā jāsūta. Mūsu satraukums jo lielāks tāpēc, ka neesam akli, skaidri redzams, ka septembrī un oktobrī, kad skatīs valsts budžeta lietas, būs problēmas. Ne medicīnai, ne izglītībai, ne valsts aizsardzībai – mazāk jau nevienam nevajag, tikai vairāk un vairāk.”

 

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Baidos, ka viss līdz galam nav izdomāts. Ja nodokļu politikas dēļ samazināsies pašvaldību ieņēmumi, aina var būt drūmāka, nekā mēs domājam. Jo pašvaldībām vienmēr pirmais uzdevums – jāizpilda kredītsaistības. Tas ir liels slogs, to neviens mazāku nepadarīs. Jau tā šobrīd visām vajadzībām naudas nepietiek, kas notiks, ja samazināsies ieņēmumu daļa? Nevēlos būt nekonstruktīvs kritizētājs, tāpēc pareizāk būtu teikt – ministrijām, valdībai un Saeimai viss pamatīgi jāizdomā, viņiem par to algu maksā. Katram taču ir jādara savs darbs.”

 

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja: “Tik traki kā tagad nekad nav gājis – jauna nodokļu politika, reformas izglītībā, reformas veselības aprūpē. Mums vienīgā cerība, ka premjers Kučinskis, kam ir pašvaldību rūdījums, muļķības nesastrādās. Rožaini nevaram justies nevienu brīdi, kur vien skaties, visur plīst pa vīlēm.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un tā nu reformējot nodokļus kārtējo reizi ir strādāts tā, lai reņģu ēdāji atkal kārtējo reizi tiktu apčakarēti un kārtējo reizi maksātu budžetā vairāk nekā iepriekš. Tauta jau to redz un jūt, tādēļ aizbraucēju plūsma nemazinās, par to liecina lidostas Rīga statistika, ka ir apkalpoti atkal vairāk pasažieru nekā iepriekš. Savu artavu aizbraucēju skaita palielināšanā ieguldīja arī VID ar saviem uzbraucieniem afišu stabam ss.lv, vainojot to miljonos neiekasētu nodokļu, cik gan aplami – pat Šveiks smietos!

  2. pirms pašvaldību vēlēšanām nekonstatēja, ka viss plīst pa vīlēm.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (30)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vilciens no Ķīnas – atzīmējamā diena kalendārā

Rīgas brīvostā šonedēļ svinīgi tika sagaidīts konteinervilciens no Ķīnas pilsētas Urumči, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas dzelzceļš (“LDz”). Pasākumā piedalījās “LDz” vadība, satiksmes ministrs, Kazahstānas vēstnieks, Krievijas vēstnieks, Ķīnas vēstnieks un citas amatpersonas, kā arī mediji. Gada laikā šis bija otrais konteinervilciens no Ķīnas. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš sarunā ar aģentūru LETA atturējies nosaukt precīzu nākamā vilciena sagaidīšanas laiku, bet sacīja, ka tiek turpināts darbs ne tikai pie nākamā vilciena, bet arī regulāru pārvadājumu izveides. Sociālajos tīklos daži ironizē par to, ar kādu pompu Ķīnas vilciens tika sagaidīts, izskan piebildes, ka varbūt vēl svinīgāk par šo Latvijā ticis sagaidīts tikai igauņu bruņuvilciens 1919. gadā.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+