×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Vēl joprojām nav saņemti Mežaparka estrādes slodzes mērījumu rezultāti

Noslēguma koncerts "Manā dziesmā tu..."

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizācijas izvērtēšanas komisija vēl aizvien nav saņēmusi Mežaparka estrādes slodzes mērījumu rezultātus.

Kā aģentūrai LETA norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Ilze Salna, komisija ir saņēmusi daļu no atzinumiem, tomēr konkrētus trūkstošos atzinumus Salna nevarēja nosaukt.

Savukārt Mežaparka estrādes pārstāve Elga Zēģele aģentūrai LETA skaidroja, ka SIA “Rīgas meži” joprojām gaida būvekspertu solītos slodžu mērījumu rezultātus. Zēģele uzskata, ka komisijai līdz pirmdienai, 24.augustam, kad paredzēta pēdējā komisijas sēde, iesniegt nepieciešamo atzinumu, visticamāk, nebūs iespējams.

Kā ziņots, kopš Mežaparka Lielās estrādes apsaimniekošanas pārņemšanas SIA “Rīgas meži” ik gadu potenciālajiem estrādes nomniekiem uzsvērusi koru tribīņu ietilpības ierobežojumu, tomēr brīdinājumi par pieļaujamo estrādes piepildījumu ļoti bieži tikuši ignorēti.

Uzņēmuma “LBS konsultants” valdes priekšsēdētāja Helēna Endriksone aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmums noslēdzis līgumu ar SIA “Rīgas meži” un saskaņā ar šo līgumu Dziesmu svētku laikā Mežaparkā ir veikti Lielās estrādes noslodzes mērījumi. Līguma izpildes termiņš ir 1. augusts.

LETA jau ziņoja, ka komisija no iespējamiem bērnu ģībšanas iemesliem izslēdza vienu no versijām par to, ka masveida veselības problēmas varētu būt saistītas ar kādas ķīmiskas vielas iedarbību, jo šādai versijai nav gūts nekāds apstiprinājums.

Līdz šim komisija ir meklējusi iespējamās sakarības starp tiem bērniem, kuri ģībuši svētku ģenerālmēģinājuma laikā, tomēr tādas netika konstatētas. Līdz ar to secināts, ka ģībuši nav tikai kāda konkrēta kolektīva dalībnieki, vienā rajonā izmitinātie bērni utt.

Jau ziņots, ka 11. jūlija vakarā, kad Mežaparka estrādē notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, daudziem dziedātājiem kļuva slikti un viņi paģība. Mediķi slimnīcā nogādāja 17 bērnus.

Pēc notikušā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile izdeva rīkojumu par komisijas izveidi svētku organizācijas izvērtēšanai. Komisijai jāsniedz secinājumi par aizvadītajiem svētkiem un ierosinājumi turpmāko svētku rīkošanai.

Komisijā iekļauti Izglītības un zinātnes, Kultūras, Veselības, Labklājības un Iekšlietu ministrijas, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts izglītības satura centra pārstāvji. Viņu uzdevums būs analizēt dažādus organizatoriskos aspektus, tostarp dalībnieku slodzi svētku laikā, ēdināšanu, drošības un veselības nodrošināšanas jautājumus, kā arī iesaistīto pušu komunikāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+