×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. janvāris, 2015
Drukāt

Vēl joprojām turpina dzēst ugunsgrēku kādreizējā Juglas papīrfabrikā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Ugunsgrēku Rīgā kādreizējā Juglas papīrfabrikā svētdienas rītā vēl nav izdevies pilnībā nodzēst, aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ēkas dzēšanas darbi norisinājušies visu sestdienu, kā arī nakti uz svētdienu, 4.janvāri. Notikuma vietā svētdienas rītā strādā viena VUGD ekipāža.

Izsaukumu uz Nautrēnu ielu 12 VUGD saņēmis naktī uz sestdienu plkst.3.51, paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks lokalizēts pēc plkst.9. Ugunsgrēks izcēlies papīrfabrikas noliktavā, kur dega papīra ķīpas 500 kvadrātmetru platībā.

Latvijas televīzijas raidījumā “Dienas ziņas” 3.janvārī vēstīja, ka ēka, kurā izcēlies ugunsgrēks, pieder uzņēmumam “Eko Reverss”, kas šeit nodarbojies ar atkritumu šķirošanu un ietilpst atkritumu apsaimniekošanās grupā “Eko Baltija”. Teritorijā esot izmētāti atkritumi vien pārdesmit metru attālumā no ezera krasta līnijas, savukārt Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālajā pārvaldē norāda, ka šī atkritumu šķirošanas novietne par licences pārkāpumiem jau iepriekš nonākusi tās uzmanības lokā.

Savukārt uzņēmuma pārstāvji raidījumā atzīmēja, ka, attīstoties biznesam, šī teritorija kļuvusi par šauru, tāpēc atkritumu kalni virzījušies arvien tuvāk Juglas ezeram. “Pēdējais lielais pārkāpums lika meklēt risinājumus – šajā gadījumā pieīrēt teritoriju, kas nebija iespējams, jo šeit ir mainījies zonējums. Tādējādi mēs atrādām teritoriju, kur to smuki darīt,” sacīja “Eko Reverss” direktore Kristīna Tamuža.

Pēc kompānijas pārstāves teiktā, februārī vieta pie Juglas ezera būšot tīra no atkritumiem – uzņēmums pārcelšoties uz jaunu šķirošanas kompleksu Granīta ielā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+