Vācijas ķeizars Vilhelms II Rīgas Rātslaukumā 1917. gada 7. septembrī.
Vācijas ķeizars Vilhelms II Rīgas Rātslaukumā 1917. gada 7. septembrī.
Attēli no Latvijas Kara muzeja krājuma un no grāmatām “Latviešu glezniecība” un V. Lācis “Latviešu zemes un tautas vēsture”

“Vēl nākotne mums nezināma”
. Latvija, 1918. gads 1

Dzīve uz lielo pārmaiņu sliekšņa

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas


Tuvojoties Latvijas 95. dzimšanas dienai, “Mājas Viesim” likās interesanti atskatīties atsevišķu laikmeta ainiņu uzplaiksnījumos – kā dzīvoja un varēja justies tā sauktais mazais cilvēks mūsu zemē toreiz, tālajā 1918. gadā.
Rit ceturtais kara gads, latviešu zeme sadalīta starp svešām varām – Vidzeme un Latgale līdz februārim joprojām krievu rokās, Rīgu, Gaujas ieteku jūrā, Lielo Juglu un Mazo Juglu, Ogres lejteci, Zemgali un Kurzemi min vācu varas raupjais zābaks. Gaisā virmo runas par it kā drīzajiem miera laikiem, tomēr īsti skaidrs vēl nav nekas – arī Latvijas brīvība pārdrošo saujiņai vēl ir vien sapnis. Daudz reālāka ir ikdiena – bads, skaudra cīņa par izdzīvošanu, kurā visi līdzekļi labi, dažādi ierobežojumi. Tomēr ir arī teātri, priekšlasījumi par mākslu, gadsimta grāvējs “Fantomass” kinoteātrī “Astorija”. Dzīve turpinās, dzīve uz lielo pārmaiņu sliekšņa…
(Attēli no Latvijas Kara muzeja krājuma un grāmatām “Latviešu glezniecība” un V. Lācis “Latviešu zemes un tautas vēsture”)

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.