×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

“Vēl nākotne mums nezināma”
. Latvija, 1918. gads (1)

Vesture1

Dzīve uz lielo pārmaiņu sliekšņa


Tuvojoties Latvijas 95. dzimšanas dienai, “Mājas Viesim” likās interesanti atskatīties atsevišķu laikmeta ainiņu uzplaiksnījumos – kā dzīvoja un varēja justies tā sauktais mazais cilvēks mūsu zemē toreiz, tālajā 1918. gadā.
Rit ceturtais kara gads, latviešu zeme sadalīta starp svešām varām – Vidzeme un Latgale līdz februārim joprojām krievu rokās, Rīgu, Gaujas ieteku jūrā, Lielo Juglu un Mazo Juglu, Ogres lejteci, Zemgali un Kurzemi min vācu varas raupjais zābaks. Gaisā virmo runas par it kā drīzajiem miera laikiem, tomēr īsti skaidrs vēl nav nekas – arī Latvijas brīvība pārdrošo saujiņai vēl ir vien sapnis. Daudz reālāka ir ikdiena – bads, skaudra cīņa par izdzīvošanu, kurā visi līdzekļi labi, dažādi ierobežojumi. Tomēr ir arī teātri, priekšlasījumi par mākslu, gadsimta grāvējs “Fantomass” kinoteātrī “Astorija”. Dzīve turpinās, dzīve uz lielo pārmaiņu sliekšņa…
(Attēli no Latvijas Kara muzeja krājuma un grāmatām “Latviešu glezniecība” un V. Lācis “Latviešu zemes un tautas vēsture”)

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jus piemirsat apzimetaju pielikt pirms “krievu rokas”. Ja vaciesu zabaki ir “raupji” tad saja gadijuma tas ” krievu rokas” nevar but kas cits ka “znaudzigas” Tapec no vinam bija jaatbrivojas.

Draugiem Facebook Twitter Google+