Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
28. maijs, 2015
Drukāt

Vēl nav savākti 10 000 paraksti par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām (6)

Ekrānšāviņš no manabalss.lvEkrānšāviņš no manabalss.lv

Par Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā pagaidām nav izdevies savākt desmit tūkstošus parakstu, lai šī pilsoņu iniciatīva nonāktu parlamentā, liecina informācija portālā “manabalss.lv”.

Parakstu vākšana tika uzsākta pirms gada – 2014. gada maija vidū. Līdz šim par atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu parakstījušies 7254 pilsoņi.

Patlaban Satversmes 36.pants nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu.

Jau ziņots, ka citas augstākās valsts amatpersonas Latvijā ievēlē atklātā balsojumā.

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā ir gaidāmas 3. jūnijā un uz šo amatu ir četri pretendenti – Mārtiņš Bondars, Egils Levits, Raimonds Vējonis un Sergejs Dolgopolovs.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka ne mazāk kā 10 000 Latvijas pilsoņu, kuri iesnieguma iesniegšanas dienā ir sasnieguši 16 gadu vecumu, ir tiesības iesniegt Saeimai kolektīvo iesniegumu. Kolektīvajā iesniegumā ietverams prasījums Saeimai, īss tā pamatojums, kā arī norādāma fiziskā persona, kas pilnvarota pārstāvēt kolektīvā iesnieguma iesniedzējus. Iesniegumu izskata Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, kas sagatavo lēmumprojektu par kolektīvā iesnieguma turpmāko virzību, par ko balso Saeima.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kur vai kā var parakstīties

 2. Principā es piekrītu, bet vēl ne. Tas varētu būt bīstami, jo krievu okupanti balso kā bloks, bet latvieši ir polītiski un nacionāli nenobrieduši. Varbūt pēc pāris paaudzēm — ja visās skolās mācības jau būs latviešu valodā, lietojot vienu mācību programmu.

  • … eu Áboltiņ vai tā esi tu ???

  • Vēl pec pāris paaudzēm :-)))) – ja visās skolās mācības jau būs latviešu valodā, lietojot vienu mācību programmu. :-))))
   Drīz Latvija būs pilna ar kvotainajiem varēsi Hausa, Igbo, Yoruba mācīties !!

 3. kad sāksim vākt parakstus par karaļa vēlēšanām ?

 4. Kad sāksim vākt parakstus par mažoritārām vēlēšanām?

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (19)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+