×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. marts, 2017
Drukāt

Māris Antonevičs: Var pienākt brīdis, kad kādam ievajadzēsies “ātru karu” (42)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nedēļas nogalē ziņās pārmijus varēja vērot līdzīgus kadrus no Baltkrievijas un Krievijas – abās notika protesti pret valdošo varu.

Var jau teikt, ka tādi ir redzēti arī agrāk un varai tos allaž ir izdevies noslāpēt. Piemēram, Baltkrievijā dažādas demonstrācijas un mītiņi bija visai ierasta aina līdz apmēram 2010. gadam. Dažbrīd šķita, ka prezidents Aleksandrs Lukašenko ir iedzīts stūrī, jo pret viņu vērsās ne vien iekšējā opozīcija, bet arī Eiropas Savienības sankcijas un pat šķietami uzticamais sabiedrotais – Krievija – sāka izrādīt neapmierinātību. Tomēr protesti noplaka, arī ģeopolitiskā situācija mainījās un Baltkrievijas prezidents iemanījās savās interesēs izmantot pieaugošo Krievijas un Rietumu pretstāvi.

Savukārt Krievijā plaši protesti uzvirmoja 2011. gadā, kad, iebilstot pret negodīgām vēlēšanām, cilvēki izgāja ielās ar lozungiem “Putin, ej prom!”. Tas lika Putinam iesvīst, taču protesta dzirkstis tika nodzēstas.

Te jāņem vērā būtisks fakts – tie ir notikumi pirms 2014. gada. Tagad gan Lukašenko, gan Putinam acu priekšā ir spilgts un vēl pavisam svaigs piemērs, pie kā var novest tautas neapmierinātība, – Maidana revolūcija Ukrainā. Tāpēc ļoti ticams, ka tiks darīts viss iespējamais, lai šis noskaņojums neizplatītos. Var, protams, protestētājus apspiest ar varu, bet tas ir īstermiņa risinājums. Izdevīgāk ir mainīt politisko dienaskārtību. Te mēs nonākam pie kādas nepatīkamas atziņas – ja neapmierinātība Latvijas kaimiņvalstīs pieaugs, tad pieaugs arī nepieciešamība pēc ārējā ienaidnieka. Vai, kā agrāk izteikušies atsevišķi Krievijas politisko procesu vērtētāji, – šādās reizēs ļoti noder “ātrs, uzvaru nesošs karš”.

Nesen vienā preses konferencē Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis bija noslēpumaini ieminējies par “apdraudējumu no dienvidiem”. Redakcijā sākām apspriest, cik tālus “dienvidus” īsti domājis ministrs, un tas lika ieskatīties kartē, pievēršot uzmanību arī tā sauktajam Suvalku “koridoram” – nelielajai (mazāk nekā 100 kilometri) robežai starp Lietuvu un Poliju, kas bieži atzīmēta kā Baltijas valstu aizsardzības vājais posms. Caur šo “koridoru” agresijas gadījumā potenciāli vajadzētu ierasties palīdzībai no NATO, taču to no vienas puses ieskauj Krievijai piederošais Kaļiņingradas apgabals, no otras puses – Baltkrievija. Tātad to ir viegli bloķēt. Tomēr, lai veiktu šo manevru, ir vajadzīga nepārprotama Baltkrievijas līdzdalība, kam politiski pieredzējušais Baltkrievijas prezidents diez vai tik viegli piekristu vai arī noteiktu nereālu cenu par šo “pakalpojumu”. Protams, ja valstī pieaug protesti, tas viņu var piespiest mainīt līdzšinējo stratēģiju, taču ir vēl arī cits scenārijs. Pati Baltkrievija var kļūt par “ātru, uzvaru nesošo karu”. Proti, Putins var izmantot nemierus Baltkrievijā, lai dzēstu nemierus Krievijā.

To nesen rosināja apdomāt bijušais Putina padomnieks ekonomikas jautājumos, tagad opozicionārs Andrejs Illarionovs, kurš izvirza teoriju, ka pirms 2018. gada Krievijas prezidenta vēlēšanām laba dāvana Putina vēlētājam varētu kļūt sauklis “Belorusnaš” (“Baltkrievija mūsu” – pēc analoģijas ar labi zināmo “Krimnaš”, kas Putinam palīdzēja pacelt politisko reitingu nebijušos augstumos). “Tur diez vai kāds griezīs nost “gabaliņus”, piemēram, Vitebskas vai Mogiļevas apgabalu. Tur tad labāk visu uzreiz. Patiesībā baltkrievi ir diezgan pozitīvi noskaņoti pret Krieviju. (..) Baltkrievijas problēma ir tā, ka nav neviena, kas to aizstāvētu. Piemēram, Baltijas valstīm ir kas aizstāv – tās ir NATO locekles. Arī Ukrainu un Gruziju – tās gan nav NATO, taču regulāri ir izteikušas vēlmi iestāties kādās Rietumu ekonomiskajās, politiskajās un pat militārajās savienībās. Katrā ziņā ir interese un arī kaut kāda atbildība no Rietumiem par šīm valstīm un to tautām. Bet par Baltkrieviju nekā nav,” intervijā radio “Eho Moskvi” klāstījis Illarionovs. Viņš arī atgādinājis, ka šajā valstī ir izteikti vertikāla varas struktūra un bez Lukašenko nevienu lēmumu nevar pieņemt: “Nosacīti pieņemam, ka Lukašenko aiziet uz mežu sēņot un viņu 24 stundas neviens nevar sazvanīt. Kā pavēles tad pildīs aizsardzības ministrs, iekšlietu ministrs, KGB vadītājs, premjerministrs, parlaments?”

Līdzīgu jautājumu laikrakstā “Svenska Dagensblat” uzdod bijušais Zviedrijas aizsardzības ministrs Svens Tolgforss: “Vai Baltkrievija var kļūt par nākamo Ukrainu?” Šie ir draudi, kurus Latvija nevar ignorēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Vai raksta autors ir bijis Baltkrievijā un aprunājies ar turienes ļaudīm, ka grib mums iestāstīt, ka paši baltkrievi neiebilstu pret okupāciju. Tās ir muļķības, baltkrievi, īpaši rietumu apgabalu iedzīvotāji, ir noskaņoti dzīvot savā neatkarīgā valstī. Krievijas iebrukums izraisītu vismaz pilsoņu karu jau nu noteikti, nemaz nerunājot, par NATO reakciju, kas noteikti nekavējoties izvietotu nopietnas armijas Baltijas reģionā.

  • Vai tad tevi kremlis informee par visu ko vinji taisiijaas un taisaas dariit??? Kaapeec kluseeji un nebriidinaaji par gruziju un ukrainu??? kkaa Tev izdodas sarunaat textus, kas ir nekaadi…

   • А то! У меня же прямая связь с кремлём, а вы не знали. А автор имеет своего источника в генштабе? Откуда у него то такие выводы? И разве Грузия не напала первой?! Про украину вообще не стоило заикаться.

 2. kas tad karos? domā, krievu armijā tikai idioti? čangaļi velti cer, ka viņu drugi voņučkas ilgi valdīs………..būs vien godīgi jāstādā un nodokļi jāmaksā, laika jautājums

  • Lai brīvprātīgi sev uzmauktu krievu armijas mundieri, īpaši gudram nav jābūt, jo tās oficieri un popi pirmie aizies uz pārstrādi.

   • В случае чего, Улдис, на переработку первым пойдешь ты сам! Имей это в виду.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 5. 2014.g.13.septembris – . BBC News: Šodien uzstājoties ar runu svinīgā ceremonijā, kurā Itālija piemin Pirmā pasaules kara sākumu, Romas pāvests Francisks paziņoja, ka Trešais pasaules karš jau ir sācies.
  ==================================================================
  Antonavičus, atjēdzies – karš jau rit pilnā sparā! Mūsējiem neiet viegli, taču par demokrātijas uzvaru esam gatavi cīnīties bez kaulēšanās:” Gan mirstības, gan migrācijas dēļ ikdienu Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 55 cilvēkiem. Mēnesī tas ir par 1650, bet gadā par 23 tūkstošiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka katru mēnesi mēs paliekam nabagāki par vienu mazpilsētu vai pagastu.” Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš ( radio „Baltkom” , 17.03.2017.)

 6. Svenska Dagensblat Atbildēt

  Vakardienas drukātajā avīzē publicētā raksta autoram Antonevičam – vai patiešām esat lasījis sava raksta pēdējā rindkopā minēto zviedru laikrakstu ar šādu nosaukumu?

 7. Virsraksts ir diezgan provocējošs. Izklausās ka kāds meģina iztaustīt Kremļa oficiālo pozīciju par šo jautājumu… un tomēr.
  Ir pretargumenti.
  1) Jebkurš karš ir dargs pasākums. Pat “ātrais karš”.
  2) Ņemot vērā mūsdienu politisku atmosfēru, Krievijai jebkurš starpvalstu konflikts ir vismazāk vajadzīgs, jo tas atspoguļosies tās starptautiskās attiecībās, ņemot vērā

  eksportu, starpparlamentārās attiecības, tūrismu u.t.t.
  3) Baltijas valstis ir NATO daļa. Un ko – jūs domājat ka Krievija to nesaprot? Vai saprotot, vienalga tieši tagad viņiem vajag problēmas ar NATO?

  Secinājums: Raksts ir pievilkts aiz ausīm un iesviests presē kā provokācija. Var būt pat ne Kremlā kaitināšanai. Bet (visticamāk) atkal vietējos atkal saskaldīt naidošās

  nometnēs. Īsumā: Pirmsvelēšanu teātris. Vietējiem. Kārtējā atmosfēriskā sērija.

 8. Virsraksts ir diezgan provocējošs. Izklausās ka kāds meģina iztaustīt Kremļa oficiālo pozīciju par šo jautājumu… un tomēr.
  Ir viens pretarguments.
  1) Jebkurš karš ir dargs pasākums. Pat “ātrais karš”.
  2) Ņemot vērā mūsdienu politisku atmosfēru, Krievijai jebkurš starpvalstu konflikts ir vismazāk vajadzīgs, jo tas atspoguļosies tās starptautiskās attiecībās, ņemot vērā eksportu, starpparlamentārās attiecības, tūrismu u.t.t.
  3) Baltijas valstis ir NATO daļa. Un ko – jūs domājat ka Krievija to nesaprot? Vai saprotot, vienalga tieši tagad viņiem vajag problēmas ar NATO?

  Secinājums: Raksts ir pievilkts aiz ausīm un iesviests presē kā provokācija. Var būt pat ne Kremlā kaitināšanai. Bet (visticamāk) atkal vietējos atkal saskaldīt naidošās nometnēs. Īsumā: Pirmsvelēšanu teātris. Vietējiem. Kārtējā atmosfēriskā sērija.

 9. kremļa troļļi vaukšķ atspērušies uz katru rakstu, kas atklāj kremļa nekrietnības…

 10. māri nesēj paniku, esi pacieitīgs:))

 11. Ta ka Launuma Imperijas cekistu valdibai ar sizofreno punduri prieksgala neatvairami tuvojas politiskais,militarais,finansialais un socialais sabrukums,kurs izraisis Launuma Imperijas sabruksanu,tad visam valstim kuras robezojas ar Launuma Imperiju ir janodrosina savas robezas,un jalikvide piektas kolonas savas valstis.

  • Ļaunuma impēriju piebeidza Reigans. Putina Krievija ir tikai tās nožēlojams “ogrizoks”, kas palicis Trampam, vieglai uzkodai.

   • «Огрызок» говоришь?! А чего же вы от страха то дрищите постоянно тогда?! Ой, самолёт пролетел. Ой, корабль проплыл рядышком. Ой, сейчас на нас напададут.
    Ага, нападут и съедят!

 12. Lukašenko ir gudrs politiķis. Baltkrievijā ir kārtība, nav korupcijas , attīstīta lauksaimniecība ,rūpniecība,izcila veselības aprūpe. Baltkrievijas pilsētu daudzdzīvokļu māju pirmos stāvu balkonos nav restes.Lukašenko uzsver ,ka krievi un baltkrievi dzīvo vienā mājā ,bet katrs savā dzīvoklī,to ka baltkrievs ir tas pats krievs ,tikai ar kvalitātes zīmi,to ka baltkrievi ir Baltkrievijā dzīvojošo krievu,žīdu,lietuviešu ,ukraiņu,poļu pēcnācēji.Laikam tur arī slēpjas tā kvalitātes zīme.
  Brežņeva laikos Baltkrievija ,ko vadīja Mašērovs arī gribēja dzīvot savā ,,dzīvoklī,, ,bet tas beidzās Mašērovam traģiski un baltkrievi pie sava,, dzīvokļa,, netika.

 13. Ja par Krimu 2 domu nav-tur viss notika likuma ietvaros un tā zeme pieder Krievijai tad par Baltkrieviju var necepties-Baltkrievija bija ,ir un BŪS kā to saka daži debīli naciki Belorusnaš ! Baltkrievijā ,,nepokratit fašizm ,, un amerikai tur kārtējo revolūciju pēc Gruzijas/Ukrainas scenārija neuztaisīt.

  • Krima-Budapestas memorands, garantijas? ? ?

  • Amerikāņi nesarīkoja maidanu Ukrainā un arī barikādes Latvijā nesarīkoja To izdarījam mēs paši. Un es ar to lepojos!

   • 19.janvāra vakarā notika OMON posteņa apšaudīšana pie Preses nama, kad nenoskaidrotas personas uz omoniešu pusi raidīja 6 – 7 šāvienus.

    Aptuveni pusstundu pirms uzbrukuma ministrijā gribējušas iekļūt divas civilā tērptas nepazīstamas personas, kas teikušas, ka vēlas pārbaudīt ūdensvadu sistēmu.

    Pastāv iespēja, ka tā IeM tiešā tuvumā nogādājusi omonieti Sergeju Parfjonovu un nezināmos kaujiniekus, kas pa ugunsdzēsības kāpnēm nokļuvuši līdz IeM ēkas 5.stāvam. Pirms atskanēja pirmie šāvieni, vairāki liecinieki redzējuši, ka no LPSR Kara komisariāta puses pa IeM jumtu skrējuši cilvēki, pie Politiskās izglītības nama (tagad – Kongresu nams) Krišjāņa Valdemāra ielā ievēroti 10 – 12 bruņoti cilvēki civildrēbēs, bet Bastejkalna apkaimē manīti it kā aizsargkrāsas drēbēs tērpti ar automātiem bruņoti vīri.
    (www.laikmetazimes.lv/2017/01/16/1991gada-20janvari-atceroties/)

    • Tas bija GRU specnazs no Pleskavas. Viņi radīja ieganstu priekš OMON kaujiniekiem (lai novērstu iespējamo šķelšanos viņu vidū) ar mērķi izprovocēt barikāžu dalībniekus. Tad varētu ieviest PSRS prezidenta tiešo pārvaldi un likvidēt Tautas fronti. GRU ir PSRS militārais specdienests. Ar jeņķiem tie notikumi nekādi nebija saistīti.

     • Tas Šādi domāt ir pavisam sekli. Vienīgais ko var panākt ar šaušanu pa savējiem pilsoņiem – ir situācijas iešūpošana. Valsts ar ~70 gadu vēsturi tādu nepieļautu. Vajadzēja pakāpeniski sastrādāties ar PSRS Augstāku Padomi (saskaņā ar pantiem 14, 31 šis jautājums bija PSRS Augstākās Padomes kompetencē).

      “Jautājuma tiesiskā puse”
      [ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B0_%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8_%D0%B8%D0%B7_%D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%A0%D0%A1%D0%A4%D0%A1%D0%A0_%D0%B2_%D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2_%D0%A3%D0%A1%D0%A1%D0%A0].

     • Šādi domāt ir pavisam sekli. Vienīgais ko var panākt ar šaušanu pa savējiem pilsoņiem – ir situācijas iešūpošana. Valsts ar ~70 gadu vēsturi tādu nepieļautu. Vajadzēja

      pakāpeniski sastrādāties ar PSRS Augstāku Padomi (saskaņā ar pantiem 14, 31 šis jautājums bija PSRS Augstākās Padomes kompetencē).

      “Jautājuma tiesiskā puse”
      [ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B0_%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%81%D0%BA

      %D0%BE%D0%B9_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8_%D0%B8%D0%B7_%D1%81%D0%BE

      %D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%A0%D0%A1%D0%A4%D0%A1%D0%A0_%D0%B2_%D1%81%D0%BE

      %D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2_%D0%A3%D0%A1%D0%A1%D0%A0].

    • Tas bija GRU specnazs no Pleskavas. Viņi radīja ieganstu priekš OMON kaujiniekiem (lai novērstu iespējamo šķelšanos viņu vidū) ar mērķi izprovocēt barikāžu dalībniekus. Tad varētu ieviest PSRS prezidenta tiešo pārvaldi un likvidēt Tautas fronti. GRU ir PSRS militārais specdienests.
     Ar jeņķiem tie notikumi nekādi nebija saistīti.

  • Передача Крымской области из состава РСФСР в состав УССР

   Адрес:
   [ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B0_%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC

   %D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8_%D0%B8%D0%B7_%D1%81%D0%BE

   %D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%A0%D0%A1%D0%A4%D0%A1%D0%A0_%D0%B2_%D1%81%D0%BE

   %D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2_%D0%A3%D0%A1%D0%A1%D0%A0

   Nodaļā “Правовая сторона вопроса” (“Jautājuma tiesiskā puse”) ir detalizēti.
   Arī tur ir minēts ka “Украинские исследователи утверждают, что передача Крыма была узаконена внесением в июне 1954 года соответствующих поправок в Конституцию РСФСР” (Ukrainas pētnieki apgalvo ka Krimas nodošana bija leģitimizēta ar grozijumiem iesniegtiem 1954. jūnijā Krievijas PFSR satversmē).

   Domāju ka daudziem apstrīdēt šo jautājumu vēl ilgi nebūs slinkums.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+