×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Vēl nevienojas par kopīgu mērķi

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izveidotajā “abortu jautājuma” darba grupā vakar atšķīrās viedokļi par to, kādam jābūt darba grupas mērķim, un tika nolemts turpināt par to diskutēt nākamajā kopīgajā sanāksmē.


 

Apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks (“VL”/”TB”/LNNK) piedāvāja noteikt tādu darba grupas mērķi, kurā cita starpā tiktu pausts atbalsts arī nedzimušu bērnu tiesībām uz dzīvību: “Nodrošināt iespēju sievietēm izdarīt pārdomātu izvēli krīzes grūtniecības gadījumā un aizsargāt nedzimuša bērna dzīvību.”

Atvaļinājumā esošā Latvijas pārstāves vietniece Eiropas Savienības dzimumu līdztiesības institūta padomē Dace Kavase aicināja atteikties no mērķa otrās daļas “aizsargāt nedzimuša bērna dzīvību”, jo tas nozīmētu iziešanu ārpus pašlaik spēkā esošajām vadlīnijām attiecībā uz ģimenes dzīvi. Nevajag mērķī noteikt abortu aizliegumu “de facto”, uzsvēra Kavase.

Eiropas veselības aprūpes tiesību asociācijas valdes locekle Solvita Olsena sēdē norādīja, ka embriju vai augli nevar dēvēt par nedzimušu bērnu. Savukārt Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītāja un profesore Valentija Liholaja skaidroja, ka runa varētu būt par nedzimušu vai potenciālu bērnu. Viņa norādīja, ka, ja līdz tam darba grupa nonāks, būtu nepieciešams embrija un augļa definīciju iekļaut seksuālās un reproduktīvās veselības likumā.

Parādnieks rosināja klātesošos līdz nākamajai reizei sagatavot savus priekšlikumus mērķa formulēšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+