×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Vēl pāris dienas Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā skatāmas bērnu un jauniešu filmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF) tuvojas izskaņai, taču vēl var pagūt uz vairākām bērnu un jauniešu filmām Ziemeļvalstu programmas ietvaros, atgādina Riga IFF komunikāciju speciālists Kaspars Beķeris.

Otrdien, 9. decembrī kinoteātra Kino Citadele 13. auditorijā plkst. 16.30 būs skatāma dāņu ģimenes piedzīvojumu filma “Skrējiens pēc putniem”. Režisora Kristiāna Dīkēra veidotās filmas centrā ir puisēna Viktora un viņa tēva Jespera aizraušanās – putnu vērošana. Kopā ar citām ģimenēm viņi piedalās Lielajās putnu sacensībās, kurās jāpamana visneparastākais putns. Viktoram nav daudz draugu, sacensībās viņš vienmēr paliek otrajā vietā, taču šogad viņam ir cerība uzvarēt – galvenais sāncensis Daniels ir salauzis kāju. Viss norisinās pēc plāna, līdz sacensībās uzrodas Daniels un viņš ir tuvu uzvarai. Festivāla rīkotāji filmu iesaka bērniem no septiņu gadu vecuma.

Savukārt trešdien, 10. decembrī plkst. 16.30 Kino Citadeles 13. auditorijā tiks izrādīta igauņu piedzīvojumu filma “Mazie izmeklētāji un Baltās dāmas noslēpums”. Šī kinolente ir viens no nesenākajiem Igaunijas kino veikumiem ģimenes filmu žanrā, un tajā ikdienas dzīves ainiņas mijas ar aizraujošiem un noslēpumainiem vēstures notikumiem. Četri bērni, kas pavada vasaras brīvdienas mierīgā Hāpsalas kūrortā, pēkšņi tiek ierauti notikumos, kas 15. gadsimtā risinājās vietējā bīskapa cietoksnī. Festivāla rīkotāji filmu iesaka bērniem no septiņu gadu vecuma.

Kino Citadeles 13. auditorijā 10. decembra plkst. 18.30 būs skatāms Zviedrijas un Dānijas kopražojumā tapušās animācijas filmas “Trusēna brauciens pie Spalvu karaļa” pēdējais seanss. Šī filmiņa ir ārkārtīgi sirsnīgs, bērniem saprotamā valodā izstāstīts stāsts par sadzīvošanu ar zaudējumu. Rīgā viesojās arī tās režisors Esbens Tofts Jakobsens, kas skatītājus iepazīstinādams ar savu darbu, sarunā ar publiku sacīja: “Šajā filmā nestāstu bērniem neko tādu, ko viņi nezina. Es ticu, ka mēs savus bērnus nepasargājam, no viņiem slēpjot atbildes uz jautājumiem, kas viņus interesē. No pieredzes varu teikt, ka mazie skatītāji šo filmu uztver kā piedzīvojumu.” Festivāla rīkotāji filmu iesaka bērniem no septiņu gadu vecuma.

Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programmu noslēgs somu režisores Ulrikas Bengts filmas “Māceklis” seanss kinoteātra Kino Citadele 13. auditorijā 11. decembra plkst. 18.30. Diezgan vientulīgā un drēgnā Baltijas jūras salā uzņemtā filma sākas ar ainu, kurā 13 gadus vecais Karls tiek atstāts pie bākas durvīm. Viņš šeit ieradies no bāreņu nama, lai kļūtu par valsts ieceltu palīgu ilggadējam bākas uzraugam Hasselbonda kungam. Apņēmības pilns pierādīt savu vērtību, viņš sadraudzējas ar Hasselbonda pusaugu dēlu Gustavu un veiksmīgi palīdz darbā un mājās. Karls pamazām tiek pieņemts šajā dīvainajā un izolētajā vidē līdz brīdim, kad Hasselbonds sāk pret viņu izturēties labvēlīgāk nekā pret paša dēlu. Filma 2013. gadā tika izvirzīta kā Somijas kandidāte Oskara nominācijai labākās ārzemju filmas kategorijā. Festivāla rīkotāji filmu iesaka bērniem no 13 gadu vecuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+