Kultūra
Latvijā

Vēl pāris nedēļas, un uz LNB būs pārceļojis viss krājums 16


Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka “Gaismas pils”.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka “Gaismas pils”.
Foto – LETA

Uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jauno ēku pašlaik pārvesti jau 92% krājuma, visa krājuma pārvešanai vēl nepieciešamas divas trīs nedēļas, aģentūrai BNS pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

“Pārvadātāju uzņēmums “FF International Movers” plāno, ka vēl darbiem nepieciešamas aptuveni divas līdz trīs nedēļas,” sacīja Zilberts, informējot, ka vēl nav pārvesti izdevumi no 1995. gada līdz mūsdienām, kas glabājas galvenajā krātuvē Krišjāņa Barona ielā 14. Pārējās ēkas jau no krājuma atbrīvotas.

LNB iepriekš pieļāva, ka krājumu varētu izdoties pārvest jau līdz septembra beigām, taču darbu raitumu ierobežojot dezinfekcijas kameras pieejamība. “Pavisam raitu darba ātrumu nedaudz ierobežo dezinfekcijas kameras pieejamība. Šī kamera pieejama vien konkrētās nedēļas dienās un laikos,” paskaidroja Zilberts.

Līgums ar pārvadātājiem “FF International Movers” noslēgts līdz 27. oktobrim, un pārvadātāji prognozējot, ka noteiktajā laikā izdosies iekļauties, atzina LNB pārstāvis.

Jau vēstīts, ka LNB krājumu, kas līdz šim bija izvietots sešās ēkās, veido aptuveni 4,1 miljons dažādu izdevumu vienību.

LNB jaunā ēka jeb Gaismas pils oficiāli tika atklāta 29. augustā. Gaismas pils ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro. Līgumu valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada maijā. Ekspluatācijā ēka tika nodota šogad jūnijā.

LA.lv