×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2018
Drukāt

Vēl piecām elektrostacijām anulē izsniegtās atļaujas (7)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Arvils Ašeradens

Ekonomikas ministrija anulējusi atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vēl piecām elektrostacijām, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

“Mēs esam pabeiguši darbu pie kārtējo piecu staciju izvērtēšanas un tūlīt nosūtīsim arī atbilstošus lēmumus uzņēmējiem par atļauju atcelšanām,” sacīja ministrs.

Savukārt, jautāts par iespējamu attiecīgo uzņēmumu vēršanos tiesā par likumīgā veidā iegūto atļauju atcelšanu, Ašeradens atzina, ka šāds risks pastāv un ar to rēķinās. “Šāds risks pastāv vienmēr, ja valdība kaut ko atceļ. Tāpēc mēs ar to rēķināmies. Taču ir ļoti svarīgi, ka iedzīvotājiem ir pārliecība, ka šis obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājums, ko mēs katrs maksājam no sava maciņa, vai uzņēmēji maksā no saviem kontiem, tiek iekasēts par likumīgām darbībām,” teica ministrs.

Viņš arī informēja, ka Ekonomikas ministrija ir sākusi iepirkumu par visas sistēmas auditu kopumā un ministrijas juridiskās darbības izvērtējumu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām, Ekonomikas ministrija, paralēli normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

Ekonomikas ministrija veic pārbaudes atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijās, kas sākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tostarp stacijās, kas vēl nav noslēgušas līgumu par OIK. Līdz šim atļaujas bija anulētas trim elektrostacijām.

Tāpat Ekonomikas ministrija, lai nākotnē maksimāli novērstu negodprātīgas rīcības iespējamību obligātā iepirkuma piemērošanā atjaunojamo energoresursu un koģenerācijas elektrostacijās, ir izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr.221 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā” un Ministru kabineta noteikumos Nr.262 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”, rosinot būtiski pastiprināt šī procesa uzraudzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ašerādens ātri tiks galā ar elektrības ražotājiem, kurus neatbalsta viņa čekas kuratori, vai kuri neziedo Vienotībai.

 2. Knifs tāds-kad atdos naudu par negodīgi aprēķināto elektrību.Ja licenzes likvidē,tad ir bijusi krāpniecība-arī pret gala patērētāju.Ašeredan,nepietiek tikai omulīgi tērzēt par šo jautājumu,jābūt arī risinājumam.

 3. Komiski, veselām piecām. :DDDDDDDD
  2/3 ir jālikvidē, mēs tās par velti sponsorējam, jo nav jau nekāda tālejoša mērķa – ir Eiropas piespēlēts veikls lodziņš, kur mūsu bezsirdsapziņas politiķiem interpretēt lietas un palaist tautas apkāšanas naudas aparātu, aizmirstot par pamatideju un nodarot postu dabai un tautai

 4. Komiski, veselām piecām. :DDDDDDDD
  2/3 ir jālikvidē, mēs tās par velti sponsorējam, jo nav jau nekāda tālejoša mērķa – ir Eiropas piespēlēts veikls lodziņš, kur mūsu bezsirdsapziņas politiķiem interpretēt lietas un palaist tautas apkāšanas naudas aparātu, aizmirstot par pamatideju un nodarot postu dabai un tautai

 5. Ak, Dievs, veselām piecām. Laikam īpašnieki nebija no īpaši pietuvināto loka. OIK Latvijā ir krāpniecisks pasākums, to ir atzinusi Eiropas komisija savā vēstulē Ekonomikas ministrijai, tikai citiem vārdiem, bet doma tāda, ka mūs patērētājus vnk rupji aptīra ar OIK apmēru.

  • Nosauc pietuvināto uzvārdus. Lūdzu. Komentēt te var anonīmi, bez bailēm! Esi drošs un brīvs, janvārīt! Savādāk šķiet, ka melo.

Draugiem Facebook Twitter Google+