×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Vēl šodien var pieteikties uz bezmaksas konsultāciju pie psihoterapeitiem un apmeklēt lekciju

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Stress, izdegšana un ēšanas traucējumi – mūsdienu cilvēka ikdienas rezultāts

10. oktobris ir Vispasaules Psihoemocionālās veselības diena. Latvijā šī diena tiek atzīmēta jau ceturto gadu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību psihoemocionālo faktoru ietekmei veselības un labklājības nodrošināšanā, lai izglītotu un mudinātu meklēt psihiskās veselības speciālistu palīdzību, kad tā ir nepieciešama.

Ir zināms, ka bieži tieši psihoemocionālie faktori un stress izraisa dažādas fiziskas slimības.Vidēji katram trešajam Eiropas Savienības iedzīvotājam (48%) ir konstatējama kāda psihiska vai neiroloģiska saslimšana. Savukārt, Latvijā, 2012.gadā ar psihiskajiem traucējumiem ārstēti 6,3% iedzīvotāju.
Veselības statistikas pārskati rāda – ja darba kavējumi slimības dēļ gadā vidēji ir 30% strādājošo, tad grupā ar psihoemocionālās veselības traucējumiem darbs ticis kavēts 50% gadījumu.
81% no zaudētās darba produktivitātes ir pateicoties samazinātai darbinieku efektivitātei – nespējai koncentrēties, atmiņas traucējumiem, motivācijas zudumam, apātiskam garastāvoklim utt., kuru raksturo fiziska atrašanās darbā, tomēr nespēja produktīvi pildīt savus darba pienākumus.

Šī gada psihoemocionālās veselības nedēļas laikā tiks akcentētas trīs būtiskas tēmas – stress, izdegšanas sindroms un ēšanas traucējumi, kurus izraisa psihoemocionālie faktori.

Piektdien, 10. oktobrī no plkst. 12:00 – 13:30 psihoterapeites , Dr. Ilze Sestule un Dr. Inta Zīle, kopā ar uztura speciālistēm Evu Kataju un Lieni Sondori stāstīs par ēšanas traucējumiem, un psihoemocionālo faktoru saistību. Tiks analizēta anoreksijas un liekā svara tēma.

Papildus psihoemocionālās veselības nedēļā, no 6.-10.oktobrim, ikvienam interesentam ir iespēja pieteikties bezmaksas konsultācijām pie dr. Ingas Zārdes (psihiatre, KBT speciāliste), dr. Ilzes Sestules (psihoterapeite, specializējasēšanas traucējumos) un dr. Intas Zīles (psihoterapeite, specializējas psihosomatiskās medicīnas jautājumos).

Plašāka informācija www.vivendicentrs.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+