×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Vēl tikai nedēļu Aleksandrs Vasiļjevs ielūdz uz gadsimta balli

Foto-Anda KrauzeFoto-Anda Krauze

Vīriešu balles fraka. Drēbnieks Rjē. Parīze, 1911. No grāfa Ž. de Drevilla garderobes.

Vēl tikai nedaudz vairāk kā nedēļu līdz 25. oktobrim Rīgā viesosies izstāde “Ielūgums uz gadsimta balli. 1915–2015” no pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, ko piedāvā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sadarbībā ar ABLV Bank.

Izstādes ietvaros 17.oktobrī notiks radošā “Hipiju subkultūras aksesuāru darbnīca. Etniskie motīvi”, ko vadīs māksliniece Ingrīda Grants un tekstilmāksliniece Kristīne Šica.
Tāpat projekta noslēgumā gaidāmas lekcijas par balles tērpu kultūru, tikšanās ar Latvijas modes, skaistuma un dzīvesstila blogeriem, radošās darbnīcas pieaugušiem un iespēja laimēt brīvbiļetes uz izstādi, LA.lv uzzināja muzejā.

Pēc skaita jau septītā Aleksandra Vasiļjeva tērpu vēstures izstāde veltīta augstās modes svētkiem vesela gadsimta garumā un atspoguļo laika posmu no 1915. līdz 2015. gadam. Ekspozīcijā iekļauti 94 vakartērpi, arī viena kleita no privātā īpašnieka – Latvijas Republikas eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, un vairāk nekā 800 aksesuāri, katrs no kuriem slēpj intriģējošu stāstu par savu laikmetu un cilvēku likteņiem.

“Aleksandra Vasiļjeva krājums ir sava veida izcila kolekcionāra fenomens. Kolekcija veidota uz zinātniski pētnieciskiem pamatiem ar domu tērpu dizainu parādīt kā nozīmīgu kultūras mantojuma sastāvdaļu, ko nepieciešams ne tikai saglabāt, bet arī darīt pieejamu sabiedrībai. Uzskatu, ka šīs izstādes mērķis – padziļināti iepazīstināt Latvijas un Rīgas iedzīvotājus un viesus ar modes tendencēm balles tērpu veidošanā simts gadu garumā, vienlaikus veicinot kultūras mantojuma saglabātības nozīmi – ir pilnībā realizējies,” atzīst projekta koordinatore, mākslas zinātniece Alīda Krēsliņa.

Līdz šim triju mēnešu laikā izstādi apskatījuši aptuveni 27 000 apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+