Kultūra
Mūzika

Vēl trīs nedēļas var pievienoties virtuālajam kopkorim Noslēguma koncertā0

Publicitātes foto

Lai piedalītos Latvijā iespaidīgākā virtuālā kora tapšanā, ikviens aicināts līdz 29. jūnijam pievienot savu tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” dziedājumu, izmantojot balss spēli “DzieDot”, atgādina svētku komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Virtuālais koris ir vēl nebijusi iespēja Sadziedāšanās nakts dalībnieku vidū nokļūt ikvienam – gan tiem, kas sevi līdz šim uzskatījuši par nedziedātājiem, gan ilggadējiem svētku dalībniekiem, kas šī gada Dziesmu un deju svētkos nepiedalīsies vai kas Svētkus papildina dejotāju, koklētāju, pūtēju, amatnieku vai aktieru rindās.

“Sadziedāšanās naktī dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņošanas laikā uz vietas esošajiem dalībniekiem Mežaparka lielajā estrādē uz ekrāniem ierakstā pievienosies vēl vairāki simti cilvēku no jebkuras Latvijas un pasaules malas, kas līdz 29. jūnijam balss spēlē “DzieDot” būs iedziedājuši šo vienu no latviešu mīlētākajām tautasdziesmām,” stāsta Vasiļjeva.

Lai tajā nofilmētos, savā viedtālrunī nepieciešams lejupielādēt balss spēli “DzieDot”. Kad dziesma apgūta, jānofilmē sevi, kā parādīts spēles paraugā. Dziesmas beigās parādīsies iespēja video materiālu nosūtīt iekļaušanai virtuālā kora sastāvā. Jāatceras, – katrā video fragmentā jābūt redzamam tikai vienam dziedātājam.

Par godu XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem pēc LNKC iniciatīvas Svētku lieldrauga Swedbank vadībā izstrādāta viedtālruņu lietotne jeb balss spēle “DzieDot”. Tā jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi un pārliecību par sevi kā dziedātāju, mācoties latviešu tautasdziesmas.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos atrodama spēles mājaslapā www.dziedot.lv.

LA.lv