Foto – Juris Kalniņš

Vēl trūkst stabilitātes 0

Stabilitātes pietrūkst, tomēr pozitīvā ir vairāk nekā negatīvā – tā pārbaudes turnīru Prāgā rezumē Rīgas “Dinamo” hokejistu galvenais treneris Artis Ābols.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Mačā par trešo vietu rīdzinieki vēlreiz zaudēja Ufas “Salavat Julajev”, šoreiz pēcspēles metienos ar 3:4. Kails Vilsons pirmajā periodā guva divus vārtus, izvirzot mūsējos vadībā ar 2:0. Ufieši līdz pārtraukumam izlīdzināja rezultātu, pēcāk Marsels Haščāks atjaunoja rīdzinieku pārsvaru, tomēr “Salavat Julajev” vēlreiz panāca līdzsvaru un vēlāk triumfēja “bullīšos”, kur mūsu lielākie tehniķi Aleksandrs Ņiživijs un Miks Indrašis savas iespējas neizmantoja. “Dinamo” vārtus sargāja Mikaēls Telkvists.

Turnīra galvenā balva palika Prāgā – finālspēlē “Lev” ar 4:1 pārspēja Kazaņas “Ak Bars”. Par vērtīgāko spēlētāju atzīts Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Indrašis, kurš četros mačos guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Labākā aizsarga balva piešķirta rīdzinieku kapteinim Sandim Ozoliņam, kurš piedalījās vien divās turnīra spēlēs. Katrā komandā noteikti labākie spēlētāji, un Rīgai par tādu atzina Polu Šekuru.

Artis Ābols (attēlā): “Aizvadījām četras spēles, un visās bija vienu vārtu starpība – varējām uzvarēt un varējām arī zaudēt. Viss vēl jāuzlabo. Mums ne tikai spēles iet kā pa viļņiem, bet arī atsevišķi periodi – varam lieliski nospēlēt uzbrukumā un ne visai labi aizsardzībā, pēc tam sakārtojam aizsardzību, toties negūstam vārtus. Mums nepieciešama stabilitāte, spēle vairākumā. Pēc šī turnīra gan varu teikt, ka pozitīvā ir vairāk nekā negatīvā.”

Prāgā rīdzinieki izcīnīja vienu uzvaru papildlaikā, divas reizes zaudēja pēcspēles metienos un vienu – pašā mača izskaņā. Pēc turnīra “Dinamo” šķīrās no uzbrucēja Laura Bajarūna, kurš komandā bija uz pārbaudes laiku, bet tagad ar tādiem pašiem noteikumiem pievienojies Čehijas ekstralīgas klubam Kladno “Rytiri”. Publiskajā telpā pavīdēja informācija, ka mājās aizsūtīts arī Haščāks, taču viņš paliek Rīgā. Ābola rīcībā šobrīd ir 30 hokejisti – trīs vārtsargi, desmit aizsargi un 17 uzbrucēji. Nākamās pārbaudes spēles būs “Latvijas dzelzceļa” kausa izcīņā no 26. līdz 29. augustam “Arēnā Rīga”. KHL sestā sezona sāksies 4. septembrī.