Latvijā
Novados

Vēl viena pašvaldība paziņo par iedzīvotāju aptauju saistībā ar novadu reformu0

Foto – Agnese Gulbe/LETA

Arī Ozolnieku novada dome lēmusi rīkot iedzīvotāju aptauju par piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu, kas paredz novadu apvienot ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Agnese Kļava.

Aptaujas veikšanu plānots uzticēt pētījumu kompānijai. Tās rezultātus iecerēts iegūt līdz 1.jūnijam.

Ozolnieku novada deputāti uzskata, ka piedāvātais reformas modelis izstrādāts, izmantojot selektīvus pašvaldību rādītājus un nerada pārliecību par reformā definēto mērķu sasniegšanu. Viņi ir pārliecināti, ka piedāvātais reformas variants nav uzskatāms par iedzīvotāju interesēm un teritorijas attīstībai piemērotāko.

Deputāti arī uzskata, ka novads spēj izpildīt visas pašvaldībai noteiktās autonomās funkcijas, kā arī spēj nodrošināt kvalitatīvu un ilgtspējīgu teritorijas attīstību, līdz ar to nav skaidrs lēmums apvienot to ar blakus esošajām pašvaldībām – Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu.

Iedzīvotāju aptaujas rezultātus iecerēts iegūt līdz 1.jūnijam.

Pašvaldībā arī uzskata, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas informatīvajā ziņojumā par reformu izvirzītie mērķi nav pamatoti ar faktiem un zinātniskiem pētījumiem, kā arī ziņojumā, viņuprāt, ir daudz interpretāciju un neizprotamu slēdzienu.

Piemēram, jau šobrīd Ozolnieku novada administratīvās izmaksas esot krietni zemākas nekā Jelgavas pilsētā un novadā, lai gan viens no reformas galvenajiem pamatojumiem ir administratīvo izmaksu samazināšana.

“Pastāv pamatotas bažas, ka apvienojot ekonomiski un organizatoriski pašpietiekamo Ozolnieku novadu ar ievērojami lielākajiem Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu tiks panākts nevienmērīgs resursu sadalījums un Ozolnieku teritorijas attīstība apstāsies,” nobažījušies Ozolnieku novada deputāti.

Kā ziņots, arī citas pašvaldības iecerējušas veikt šādas aptaujas, piemēram, Jelgavas novada pašvaldība.

Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, Zemgalē pēc iedzīvotāju skaita lielākā pašvaldība varētu veidoties ap Jelgavu. Apvienojot Jelgavu, kā arī kaimiņu Jelgavas un Ozolnieku novadus, jaunā pašvaldība apvienotu teju 96 000 iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Ministrijas izstrādātais teritoriālais iedalījums tiks nodots izvērtēšanai pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm.

LA.lv