×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Vēl viens kompetences centrs (1)

Foto no http://www.rav.lvFoto no http://www.rav.lv

Vakar valdība piešķīra profesionālās izglītības kompetences centra statusu Rīgas Amatniecības vidusskolai, tādējādi apmierinot pašas skolas izteikto lūgumu. Nolemts arī, ka izglītības iestādei būs jauns nosaukums: “Rīgas Mākslas un mediju tehnikums”.

Izglītības un zinātnes ministrija bija konstatējusi, ka skola atbilst kompetences centra kritērijiem: tajā vidējo profesionālo izglītību iegūst 854 audzēkņi. Skolai ir salīdzinoši neliels audzēkņu atbirums: iepriekšējā mācību gadā atskaitīti astoņi procenti audzēkņu. 84,4 skolas absolventu profesionālās kvalifikācijas eksāmenos ieguvuši vismaz septiņas balles. Skola aktīvi sadarbojas ar darba devējiem, tāpēc audzēkņiem nodrošinātas atbilstošas prakses, kā arī aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām, piemēram, keramikas krāsnīm un virpām, modernām frēzēšanas un gravēšanas iekārtām. Turklāt skolas pedagogi izglīto arī citus skolotājus, piemēram, organizē valsts līmeņa darbmācības un mājturības skolotāju seminārus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir KOMPETENCE latviskā tulkojumā? Kāpēc man, latvietim, ikdienā pa rokai jāglabā skaidrojošā vārdnīca? Vai latviešu valodas lietošana nav noteikta SATVERSMĒ? Kā līdzīgas iestādes sauca senos un ne tik senos laikos?

Draugiem Facebook Twitter Google+