×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. decembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Vēl viens novākts (14)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Jānis Tutins

“Saskaņas” frakcijas līderis klabināja rāciju, pūloties uztvert tālus radiosignālus, kad atsprāga saimes istabas durvis un kā viesulis iebrāzās padotais deputāts Tutinu Jānis, lai tūliņ arī sabruktu kā nelaimes čupiņa un izplūstu gaužās asarās.

Jēzus un Marija, kas lēcies! – uztraucies Urbanovičs jautāja citkārt jautras dabas šņukstošajam kolēģim.

Biedri Urbanovič, tādas bēdas, tāds posts! – sauca otrs Joņs, – Satversmes aizsardzības birojs man nedos pielaidi valsts noslēpumam! Nevarēšu pārstāvēt partiju Nacionālās drošības komisijā!

Svoloči! – satrakojās Urbanovičs, kam arī atņemta pielaide, un Elksniņam, un Mirskim – kā slepeno dienestu zāģis gājis pāri frakcijas ierindai, izraujot no tās krietnākos kadrus.

Jūs zināt, kā saskaņieši būtu saucami īstenībā, bet cilvēki vairās šo terminu publiski lietot. Toties, raugi, par apdraudējumiem valstij nomodā esoši SAB darbinieki smalki izpētījuši ap-stākļus un piegriež skrūves bez skaņas.

Tutins, kurš izmācījies par feldšeri un augstākās izglītības diplomu dabūjis neakreditētā ASV augstskolā (tu padomā tik – Amerikā izštudierējis!), agrāk aktīvs komjaunietis, tagad reli-ģiozs rēzeknietis, bija pēdējais Urbanoviča līdzgaitnieks ar cerībām tikt cauri SAB filtrācijai. Brāļus Rubikus vai Pimenovu taču neielaidīs komisijā, kur spriež par nacionālo drošību!

Cilvēks ar nevainojamu dzīvesstāstu, taisījis karjeru no apsarga līdz Saeimas loceklim – kas varēja misēties, ka arī Tutinam bez redzamām Krievijas ietekmes aģenta pazīmēm sanācis fušieris ar top secret pielaidi konfidenciālai informācijai. Nezinām uzvedinošas detaļas. Varbūt kāda godīga latgaļu ģimene noziņojusi, ka Tutinam līdzīga persona naktī vazājas gar pierobežu. Varbūt vecais zēns novērots izdarām fotouzņēmumus un zīmējam kontūrkartes pie stratēģiskiem objektiem. Vilksviņzin, varbūt Joņam ir niķis un vājība stāstīt anekdotus par Valsts prezidentu! Maizīša kantorim nekas nepaliek neievērots!

Tomēr ticamāk, ka Jānis Tutins elementāri atrodas bīstamā riskā zonā, jo darbojas un apzīmogots ar “Saskaņas” partijas simboliku, kas tikpat kā automātiski nozīmē nepielaišanu valsts noslēpumiem.

Likās, ka viss jau kārtojas. Ušakovieši, pārģērbušies par sociāldemokrātiem, pamazām sāk iedzīvoties Eiropas sociālistu ģimenē. Sarāvuši saites ar kremliniem. Krievu biedru sekcijā mācās latviski un jau prot lietot ģenitīvu un datīvu. Bet tomēr ir un paliek troļļi, partija ar sarkanu seksti, mērim līdzīgs veidojums, kurus neviens, vismaz valsts drošības dienestos, nemīl. Arī politiķiem lakstošanās ar “Saskaņu” nevedīsies, pat ja ir klikšķis starp kreisajiem un kādu labējāku spēku. Ka tevi divi deviņi – bez pielaidēm darbaļaužu un minoritāšu aizstāvji tak nekad nenokļūs valdības amatu sadales tīklā un praktiskā parlamentārā darbība arī paralizēta. Ko līdz politiķiem sadzert tubrālības un vēlētājiem balsot par ņeudačņika Urbanoviča vadīto listi, kuru, skaties, ka nenogādā akmeņ-lauztuvēs vai kūdras rakšanā!

Kas man beja nadzeivot Rēzeknē pie siera rituļiem un miltu maisiem! – bēdājās caurkritušais Tutins un kļuva tik nemierīgs, ka Urbanovičs nelaimīgajam iedeva zāles no skapīša.

Nekaitētu kas štengrāks mūsu dziļās bēdās, – teica tēvs un skolotājs Jānis, sniegdams novadniekam trauciņu. – Manu bumbulīti, manu tūtiņ, turies dūšīgi, – līderis paijāja Tutinam galvu, piemetināja pārīti daudzstāvīgu necenzēto no “Rīdzenes” literārajām pēcpusdienām un ar dziļa rūgtuma sajūtu dvēselē paņēma arī sev zāļu trauciņu ar “dzimtenes” sīvo garšu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Līcīt, tu s* feļetonist! Cik tev saimnieki maksā par tādu krancisku normālu Cilvēku apriešanu? Cik zināms, tad par goda un cieņas aizskaršanu var pret tevi, sūdabrāl, ierosināt krimināllietu, to garantē arī Satversme. Cerams, ka visi šeit tevis nomelnotie un iznerrotie politiķi iesūdzēs tevi tiesā! Paskaties spogulī, neizglītotais rāpuli! Ko redzi tur, kur Urbanovičam, Tutinam un citiem tevis aptirstajiem ir galva?
  Pie kam, iesaku iesaistīt drošībniekus, jo šai rakstā ir klaja naida kurrināšana! Ja kāds ineta bezdētājs to rakstītu komentos, vel varētu palaist pa vējam, bet te, cik saprotams, neobjektīvs, apmaksāts, neizglītots āzis, kurš skaitās žurnālists. Trupe tu esi!

  • Ak dievs cik neveiksmīgs uzrējiens Līcītim.Pie tam nu tik prasts kā paša Tutina runas veids.Būtu nu palūdzis kādam gudrākam,izglītotam.Pats paskaties kas tev tur ķermeņa augšdaļā.Redzi?Pie tam sūdzi kaut ECT ,bez problēmām,jo Līcītim ir pilnīga taisnība,lai aicina lieciniekos kaut “Rēz,vēstis”žurnālistus.Visi apstiprinās kāds prokrievisks .. tu esi… līdējs lai tikai neizgrūstu no SC saraksta,jo nekam citam neesi derīgs kā tikai laizīt ko atsviedīs.Tu esi Latgales kauna traips!

 2. Demokraaaatija LUX Atbildēt

  Kā demoktātiskā valstī var sodīt (nedot pielaidi),nepasakot par ko??

  • Kad to neliešu SC senči kā stukači sūtīja tos pašus latgaļus uz Sibīriju,tad gan vecais,itin nevienam neteica par ko.Neviens normal,īsts letiņš/ latgalis/ nekad nestāsies SC partijā,kas sastāv no okupantu pabirām vai tutinu koloborantiem un kas dara visu lai kaitētu Latvijai.Paklausies kā runā valsts val.gandrīz visi SC deputāti pat pēc 27 gadu neatkarības!!Tu pats no šīs šlakas.

 3. Mjā… Šizofrēniķim ar logoreju vesela lapa atvēlēta…

 4. Tutins ir tizlenis gan dzīvē, gan politikā. Nejēga pamatdarbā, ar krieveļu mēslu svētību, pārmeties uz siereļu atbalstu, jo šamējiem jebkura beztalanta atbalstīšana tikai divu pirkstu apčurāšanu maksā. Avoti no tizleņa Tutina studijām dzīvē.

 5. Šoreiz,Līcīša kungam nav taisnība.PAGAIDĀM,neviens ,no tās sugas, nav novākts.

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

  =======

  “valsts NOSLĒPUMS!”, ‘ka šamā māti’…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pār MUĻĶU zemes “lielpilsētām”,
  Pār reģionālām “bauru” sētām ~
  Pār VISU “latv(ĀN)iju” klājas,
  “valsts NOSLĒPUMS”, kam VISS ‘pie (kājas)…

  Cik “politiķu” šajā “valstī”,
  Kā SISTĒMAS un varas balsti,
  Pie SILES un tās “ēnā” rīsies ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, ko padarīsiet.
  .
  Cik ‘vinnēs “pielaides” no biedriem’,
  Kas šķērmi smird pēc baiļu sviedriem,
  Kad “specdienestos” šamos “vēta” ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, ne klača lēta.
  .
  Cik “ministru” un tamlīdz. purnu,
  No “struktūrām” var ‘ķert pa …(gurnu),
  Jo “pielaides” šiem ‘iet gar nāsi’ ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, ne kāda špāse.
  .
  Cik “politiski angažētas”,
  Ir “instances” kam deleģētas,
  ‘Dot “pielaidi” VAI nedot pravas’ ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, ne kaķa šķavas.
  .
  Cik “amatpersonas” tiek laistas,
  Pie dzīvošanās aumež “skaistas”,
  Ar “pielaidēm valsts NOSLĒPUMAM” ~
  Tas LUMPENIM nav jāzin, dum(j)am!

  Cik “valstī” LUMPEŅU un vergu,
  Cik “kluso mīzēju” un ņergu,
  Ko “vienlīdzīgĀKie” drāž, barā ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, ar ‘galiem’ varā.
  .
  Cik “valstī” MUĻĶU nozombētu,
  Kas varas SISTĒMU tur “svētu”,
  Un SILES rukšķiem bučo …(‘ķēķi’) ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, ar “grifu” virsū.
  .
  Cik “vēlēšanu” FARSIEM klanās,
  No cērpamauniem, kas VĒL ganās,
  Pa šīs “valsts” nomalēm, ar mokām ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, ‘vot nepajokam’.
  .
  Cik “lietas” ‘menti’ safabricē,
  Kas “ķēķa tiesībsargos” zicē’,
  Pēc “shēmas” un ar falšiem “pantiem” ~
  “valsts NOSLĒPUMS!”, bez variantiem…

  Cik ilgi TĀDA “valsts” VĒL ‘pavilks’,
  Kur ‘biedri’ nejēdz “galus savilkt”,
  Ne “pielaidēm”, ne “noslēpumiem”,
  Dēļ PAŠU “shēmojumiem” DUM(j)IEM?
  .
  Kas “pielaides” dos palīgskolā,
  Tiem KRETĪNIEM, kas ‘ačas bola’,
  Šo “valsti” ‘ņemdami uz drāti’ ~
  “valsts NOSLĒPUMS!!!”, ‘ka šamo māti’…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. Mūsu Tūtiņš patiešām ir ar nevainojamu dzīvesstastu,kamēr Parādnieka kungs klaji par to ņirgājās no tribīnes ,kaut pašam pat savus sievas krāpsanas gājienus nav izdevies pie sevis paglabāt,tik ļoti gribas lielīties.Nez vai tadam cilvēkam varētu uzticēt valsts noslēpumus?

 8. Pēteris Zdanovskis Atbildēt

  Akstīšanas ar šitām pielaidēm ir jāizbeidz,ja reiz nevar pateikt ne pašam tautas kalpam ,ne vēletājam par ko tāds sods!Nu kā represijās pie Staļina,vainīgs un neprasi te daudz!

 9. Amerikā laikam mācījies tāpēc ka perfekti pārvalda vinu valodu.

 10. Bet kā tad ar Ivanu Ribakovu,dzimis un izaudzis Lietuvā,mācIjies Daugavpilī.Armijā dienējis PSRS,kādu laiku Rēzeknē bijis krievu skolas direktors.Tad ar Urbanoviča gādibu ticis deputātos,kam viņš kalpo? Jo dzimteni (Lietuvu) ir nodevis pārbēgot uz Latviju.

Draugiem Facebook Twitter Google+