×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Vēl viens zaudējums galotnē, šoreiz pret Spāniju

Latvijas sieviešu valstsvienība piedzīvojusi septīto zaudējumu astoņās pārbaudes spēlēs, šoreiz pārbaudes turnīrā Kauņā ar 63:68 piekāpjoties Spānijai.

Tāpat kā visās iepriekšējās zaudētājās spēlēs, arī šoreiz bija līdzvērtīga cīņa. Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase pat izvirzījās vadībā, tomēr spēles izskaņā pārliecinošāk nospēlēja pretinieces. Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākā ar 22 punktiem bija Aija Putniņa, Ievai Krastiņai 11 punkti, Anetei Šteinbergai – 10.

“Iepriekšējās pārbaudes spēlēs vairāk bija darīšana ar atlētiskām komandām, bet Spānijas izlase – tas ir ātrums un tehnika. Pērn Eiropas čempionātā viņām zaudējām ar 57:66. No tā sastāva spānietēm ierindā bija 10 spēlētājas, mums – piecas. Pirms spēles meitenēm bija stress, jo viņas zināja, kādos Eirolīgas klubos spēlē spānietes. Tas nozīmēja, ka mums jānospēlē ar lielu atbildību un koncentrēšanos. Tas lielā mērā izdevās un spēlētājas par to noteikti pelnījušas uzslavas. Izturējām pretinieču spiedienu, cīņa ritēja punkts punktā, tāpēc sastāva rotācija varbūt nebija tik plaša, kā biju domājis pirms spēles. Tomēr Lieni Jansoni drusku pietaupījām, savukārt dažām meitenēm bija iespējas sevi parādīt. Anete Šteinberga un arī Liene Priede to izmantoja labi. Savukārt Kristīne Vītola spēlēja mazāk – ja divreiz aizmet garām no tukšas groza apakšas, nākamā iespēja jāpagaida. Pārbaudes spēļu saturs liecina, ka mūsu spēlētājas, no kurām daudzām šī ir pirmā tāda līmeņa cīņu pieredze, labi iztur spiedienu. Kad adaptācijas process beigsies, ir iespējas celties augšup. Piektdien spēlē ar Zviedrijas izlasi raudzīsim tikt pie uzvaras garšas, lai arī viegli nebūs – vairākām zviedrietēm ir gan Eiropas jaunatnes čempionātu medaļas, gan pieredze labos klubos.

Uz Kauņu jau atbraukusi Zane Tamane un meklēsim labākos taktiskos variantus, kā viņu iesaistīt spēlē ar Zviedrijas izlasi. Trešdien savainotā Anete Horelika jau jūtas labāk, bet piektdien no rīta izvērtēsim, vai viņai ir vērts atgriezties laukumā jau pret zviedrietēm. Svarīgāk, lai otrdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā ar Itālijas komandu mums ierindā būtu maksimāli labākais sastāvs,” basket.lv ceturtdienas notikumus Kauņā komentējis Latvijas izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+