×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Vēlās brokastis ar 3 Signēm Valmierā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmierā, Mākslas Galerijā “Laipa”, 23.novembrī tiks atklāta gleznotājas Signes Vanadziņas lielizstāde ar vairāk kā 50 darbiem, prezentēta Signes Meirānes jaunā recepšu grāmata “Sezonas virtuvē. Receptes katrai dienai.” un demonstrētas Signes Nastevičas kolekcijas “Saproti – smeldze..” un “Pagriez skaļāk!”. Signes Vanadziņas izstāde galerijā apskatāma līdz 18. janvārim.

SIGNES VANADZIŅAS lielizstāde
Šogad Galerijas Laipa ļoti daudz strādāja pie projekta “13”, kurā līdzdarbojās māksliniece Signe Vanadziņa. Viņas darbi uzrunājuši ļoti daudz valmieriešus tādēļ 2013.gadu vēlamies noslēgt ar spilgtu, ļoti bagātīgu Signes Vandziņas peronālizstādi.
“Nebūs riteņbraucēju, bumbierīšu. Strādājot pie darbiem, sauli un lietu neredzēju. Tā tas bija domāts. Man jau šķiet, ka viss diezgan labi ir sanācis.” S. Vanadziņas pēdējā lielā izstāde Rīgā notika 2007. gadā. Pati māksliniece neslēpj, ka šo gadu laikā ir mainījies viņas kā gleznotājas radošais rokraksts. Jāatzīmē, ka S. Vanadziņa vienmēr tikusi prezentēta kā profesora Induļa Zariņa skolniece, bet šobrīd māksliniece attīstībā aizgājusi tālāk – monumentālās glezniecības virzienā. Tiem, kuri redzējuši Signes iepriekšējās izstādes un atceras viņas spilgtos bumbierus un domīgās palodzes, šī izstāde nenoliedzami būs pārsteigums.
No vienas puses, izstāde būs kārtējais apliecinājums S. Vanadziņas neparastajam koloristes talantam. Mākslinieks Jāzeps Pīgoznis, Signes darbus vērtējot, saka: “Esam pieradināti, ka Signe Vanadziņa mūs iepriecina ar savām izstādēm, kurās ieraugāms mākslinieces spēka pilnais optimisms, krāsu spožums, veiksmīgi krāsu salikumi un emocionalitāte.”
Savulaik Indulis Zariņš uzsvēris, ka jāglezno ir tikai tad, kad nevar negleznot. “ir pienācis tāds brīdis – izstāde ir atskaites punkts, kas palīdz labāk saskatīt, kur tu šobrīd esi, lai varētu iet tālāk.” saka Signe, “izstādē būs apskatāms mans diplomdarbs, kas gleznots 1997. gadā. Tas ir īpašs. Labi varēs salīdzināt “galīgi jauno” un “galīgi veco”. Izstādē būs apskatāmi gan baloži, gan cilvēki ar lielām galvām, kas bieži nav redzēti manos darbos…”

SIGNE MEIRĀNE – mājaslapas un žurnāla “Četras sezonas” redaktore
Grāmatā ir ietvertas vairāk nekā 100 unikālas Signes Meirānes receptes, kas tapušas gada garumā. Tā kā ēdiens ir Signes kaislība, tad šī grāmata arī tevi rosinās izbaudīt nebeidzamo prieku, kopā gatavojot, runājoties, ar lielu cieņu baudot pat visvienkāršākos ēdienus un ļaujot vaļu fantāzijām. Uzzināsi ne tikai jaunas receptes, bet arī to, kur un pie kā Signe iepērkas, kas vienmēr ir viņas virtuves plauktos, un iegūsi noderīgus padomus svētku organizēšanā, lai bērnu ballīti, Ziemassvētkus vai pikniku ar draugiem padarītu par krāsainu un atmiņā paliekošu notikumu.
Signe Meirāne. “Es vēlētos, lai tu šo grāmatu uztver kā lielisku iedvesmas avotu, gan pagatavojot visu precīzi pēc receptes, gan ļaujot vaļu fantāzijai un radot savus virtuves šedevrus. Nevajag visiem ieteikumiem sekot vārds vārdā ‒ tas ir garlaicīgi! Ja tev mājās nav timiāna, pieliec rozmarīnu. Nav penne, liec rigatoni vai pat ko citu. Nav olīveļļas (bet vispār tai mājās jābūt vienmēr), pielej vīnogu kauliņu eļļu. Tikai tā virtuvē var iegūt to foršo un brīvo sajūtu, kas ir man un kuru ceru, ka noķersi arī tu.»

SIGNE NASTEVIČA
Pēc bakalaura programmas apgūšanas apģērbu tehnoloģijā un dizainā Rīgas tehniskajā universitātē,Signe savas zināšanas modes mākslā papildinu Latvijas mākslas akadēmijas maģistrantūrā. Signe ļoti veiksmīgi jau divus gadus pēc kārtas piedalās Baltijas jauno dizaineru konkursā “Habitus Baltija” un “Ķīpsalas pavasaris”. Viņas kolekcijas uzrunājušas ne tikai vietējos modes blogerus, bet arī Lielbritānijas modes dizaina platformu “NOT JUS A LABEL”.
Valmierā tiks demonstrētas divas kolekcijas – kolekcija „Pariez skaļāk!” un kolekcija ’’Saproti-smeldze…’’ – “Mūžsena pamācība meitenēm skan šādi – nesagaidiet draugu pārnākam mājās no darba izbalējušos rīta svārkos un vecās čībās. Bet ko darīt vīrietim? Kāds ir apģērbu piedāvājums, kad beidzot nokļuvis mājās viņš vēlas pavadīt mierpilnu vakaru, kad domas par darbu un ikdienas steiga tiek atstāta nākamajai dienai? Kolekcija tapusi kā alternatīva ierastajām sporta biksēm, T-krekliem un klasiskajām pidžamām, tā domāta atraktīviem vīriešiem laika sprīdī starp dušu un naktsmieru. Tērpos izmantoti mīksti, miesai tīkami kokvilnas audumi un trikotāža. Tie ir plastiski un viegli, piemēroti atpūtai vakarā. Kolekcijā iekļauti arī stepēti halāti – jakas, lai nekas neliegtu atgūt mieru un harmoniju pat vēsākos brīžos.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+