×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Vēlās brokastis izstādē „…lai gadījums kļūtu par notikumu…”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Svētdien, 22. septembrī pulksten 12.00 Rīgas Mākslas telpā notiks vēlās brokastis ar izstādes „…lai gadījums kļūtu par notikumu…” māksliniekiem Aigaru Bikši, Krišu Salmani un Ievu Iltneri.

Sarunu vadīs izstādes kuratore Solvita Krese.
Vēlās brokastis ir tikšanās ar māksliniekiem neformālā gaisotnē, piedāvājot iespēju izstaigāt izstādi kopā ar tās veidotājiem, piedalīties sarunā ar māksliniekiem un vienlaikus baudīt mākslinieku iecienītās brokastu uzkodas.
Krišs Salmanis ir mākslinieks, kura uzmanības lokā ir no ikdienišķā, labi pazīstamā atvasinātu sajūtu un parādību iracionālā puse, šķietami netveramais, kas prāta spēļu un mākslinieka darbarīku lietojuma rezultātā iegūst vizuālu tveramību. Šogad pārstāvējis Latviju Venēcijas biennālē. Izstādē „…lai gadījums kļūt par notikumu…” redzams Kriša Salmaņa videodarbs „Garā diena”.
Aigars Bikše ir tēlnieks ar izteiktu plastiķa talantu, mīl pārsteigt ar asprātīgiem instalāciju risinājumiem, vides objektiem, akcijām un aktuāli konceptuāla satura izvērsumiem skulptūrā, nereti lietojot netradicionālus materiālus. Izstādē „…lai gadījums kļūtu par notikumu…” redzami Aigara Bikšes darbi no cikla “Laiks izglābs vēsturi”, kurā Bikši interesē vēsture, kas pastāv kā apziņas daļa, vēsture, kas ir mainīga un nepārtraukti cita.
Ieva Iltnere ir gleznotāja, kuras darbos apvienojas konceptuāla, prātiski izsvērta uzdevuma izvēle ar izsmalcinātas koloristes pieeju formveidei. Ironijas klātbūtne atvēsina jebkuras aktuāli sakāpinātas tēmas pārnozīmīgumu. Izstādē „….lai gadījums kļūtu par notikumu…” apskatāmi Ievas Iltneres gleznas, tapušas laika posmā no 2002. līdz 2004. gadam.
Izstāde „…lai gadījums kļūtu par notikumu…” iepazīstina ar ABLV Bank veidoto kolekciju topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Izstādes kuratore – Solvita Krese, izstādē pārstāvētie mākslinieki: Ēriks Apaļais, Jiri Arraks, Jānis Avotiņš, Arnis Balčus, Aigars Bikše, Juris Boiko, Māra Brašmane, Evelīna Deičmane, Andris Eglītis, Gints Gabrāns, Barbara Gaile, Andris Grants, Dmitrijs Gutovs, Kristaps Ģelzis, Ieva Iltnere, Kaido Ole, Oļegs Kuļiks, Maija Kurševa, Leonards Laganovskis, Imants Lancmanis, Paulis Liepa, Katrīna Neiburga, Vīgants Paukšte, Miervaldis Polis, Inta Ruka, Krišs Salmanis, Alnis Stakle, Antans Sutkus, Andress Tolts, Aija Zariņa, Zilie deguni.
Izstāde apskatāma Rīgas Mākslas telpā no 20. septembra līdz 27. oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+