Ekonomika
Bizness

Vēlas ieviest oficiālu jaunuzņēmumu jeb “Startup dienu”1


Jaunuzņēmumu jeb “start-up” diena
Jaunuzņēmumu jeb “start-up” diena
Publicitātes foto

Jau otro gadu 12. septembrī ar plašu pasākumu programmu Rīgā atzīmēs jaunuzņēmumu jeb “Startup dienu”, lai akcentētu “startup” uzņēmumu pienesumu Latvijas inovāciju attīstībai un ekonomikai, portālu “LA.lv” informēja pasākuma rīkotāji.

Dienas laikā notiks meistarklases, jaunuzņēmumu kopienas forums, “startup” zīmolu TOP10 prezentācijas, “startup” dienas ballīte u.c. aktivitātes.

“Digital Freedom Festival” līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa atzīmēja, ka 12. septembris Latvijā varētu kļūt par oficiālo “startup” dienu.

“Latvija ir pirmā valsts pasaulē, kurā vēlamies 12. septembri oficiāli atzīt par “Startup dienu”. Rosinām Latviju parādīt kā “startup” uzņēmumiem draudzīgu, tehnoloģiski attīstītu, digitāli gudru un atvērtu valsti, tāpēc aicinām visus tehnoloģiju inovāciju entuziastus aktīvi iesaistīties,” rosināja Lejiņa.

Viņa norādīja, ka šobrīd Latvijā reģistrēti vairāk nekā 300 jaunuzņēmumu, kas pagājušā gadā vien piesaistīja 62 miljonus eiro investīciju.

“”Startup diena” būs starta šāviens arī “Digital Freedom Festival”, kad uzsāksim aktīvas diskusijas par tehnoloģiju ietekmi uz valstu, sabiedrību un mūsu katra nākotni,” atklāja Lejiņa.

“Startup dienas” rītā plkst.9 Latvijas Universitātes Biznesa inkubatorā notiks “Biznesa brokastis”, kurā būs iespējams uzklausīt “startup” pieredzes un iedvesmas stāstus.

Sadarbībā ar uzņēmumu “Accenture” plkst.10 sāksies “startup” zīmolu TOP10 prezentācijas, kurā vērtēs uzņēmumu ieviesto inovāciju ietekmi, uzņēmuma izaugsmi un redzamību. Pasākumu būs iespējams vērot tiešraidē “LMT Straume”.

Sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Latvijas “startup” uzņēmumu asociāciju “Startin.lv” plkst.13 VEF kvartālā notiks jau otrais “Jaunuzņēmumu kopienas forums”, lai veicinātu dialogu starp jaunuzņēmumiem un publiskā, privātā, akadēmiskā sektora pārstāvjiem un nevalstiskajām organizācijām.

Foruma galvenā tēma – jaunuzņēmumu sadarbība ar lielajiem uzņēmumiem un valsti. Tajā būs iespējā uzklausīt veiksmes stāstus, diskutēt ar dažādu nozaru pārstāvjiem un uzzināt par potenciālu, kas slēpjas sadarbībā ar jaunuzņēmumiem.

Latvijas “startup” uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Aļona Beļinska skaidroja, ka “Startup dienas” atzīmēšana ir svarīga kopienai.

Tā palīdz izglītot sabiedrību un pievērst plašākas auditorijas uzmanību jaunuzņēmumiem – informēt un motivēt jauniešus domāt par karjeras iespējām jaunuzņēmumu ekosistēmā, dibināt savu uzņēmumu, meklēt prakses vietas vai pilnas slodzes darbu jaunuzņēmumos vai nevalstiskās organizācijās, kuras aktīvi iesaistās procesos.

Tāpat jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībai ir svarīgi dibināt attiecības arī ar valsts iestādēm un privātiem uzņēmumiem, atzina Beļinska.

Sadarbībā ar “Digital Freedom Festival” partneriem “Startup dienas” ietvaros kultūras telpā “AUTENTIKA” no plkst.14 notiks atvērtās meistarklases.

Pasākumā ikviens interesents varēs uzzināt, kā ideju pasniegt plašākai auditorijai un to īstenot veiksmīgā biznesā, kā palielināt savu spēju robežas.

Sadarbībā ar Latvijā dibināto finanšu tehnoloģiju jeb “fintech” jaunuzņēmumu – globālo savstarpējo aizdevumu platformu “Mintos” – notiks diskusija par to, kā vadīt globālu “startup” uzņēmumu.

“Mintos” valdes priekšsēdētājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte norādīja, ka “startup” uzņēmumi ir mūsdienu ekonomikas dzinējspēks, īpaši, ja tā balstīta uz pakalpojumu sniegšanu, kā tas ir Latvijā.

Pievienoto vērtību rada uz zināšanām balstītu produktu un tehnoloģiju attīstīšana, un būtiski, ka “startup” bizness parasti ir vērsts uz eksportu – nauda tiek pelnīta ārvalstīs, bet nodokļi maksāti mītnes zemē.

Tāpēc “Mintos” iestājas “Startup dienā”, lai palīdzētu veidot sabiedrības izpratni par šāda veida biznesu un dalītos ar savām zināšanām.

Savukārt festivāla noslēgumā no plkst.18 līdz pusnaktij kultūras telpā “AUTENTIKA” norisināsies “Startup dienas” ballīte.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols atzina, ka šis ir ļoti labs laiks “startup” uzņēmumiem, jo tiem pieejams vēl nebijis valsts atbalsts.

Saistītie raksti

Ir iespēja doties uz Silīcija ieleju (ASV) un izmantot LIAA kopstrādes darbavietu, veidot kontaktus un sadarbību. Tepat Latvijā 100 “startup” uzņēmumi valsts simtgadei par godu saņems finansējumu līdz 3800 eiro ārvalstu konferenču un izstāžu apmeklēšanai.

“Startup dienas” partneri ir “Digital Freedom Festival”, “Startin.LV”, “Magnetic Latvia”, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), Ekonomikas ministrija, “DDB Latvia”, “TechChill”, LU Biznesa inkubators, “Lattelecom”, “Buildit Accelerator” un citi.

LA.lv