Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
16. decembris, 2015
Drukāt

Vēlas kļūt par uzņēmējiem

Foto - LETAFoto - LETA

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, audzis gan skolēnu mācību uzņēmumu skaits, gan arī to ražoto produktu cenas.

Noslēdzies ikgadējais “Junior Achievement Latvija” (“JA Latvija”) sadarbībā ar “Swedbank” rīkotais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kas šogad pulcēja kopā labākos 127 SMU no visas Latvijas un 77 skolotājus, pārstāvot 66 skolas un 37 dažādas vietas.

Pēc žūrijas vērtējuma visvairāk nomināciju piešķirts skolēniem no Zemgales – balvas un atzinību ieguva vairāki SMU no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Īslīces vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, audzis ne tikai SMU skaits, bet arī – divas un pat trīs reizes – to ražoto produktu cenas. Savukārt, pagājušajā gadā angliskoti nosaukumi bija vien 30% SMU, bet šogad jau tie ir 90%. Tāpat, ņemot vērā ievērojami lielo SMU skaitu, palielinājusies konkurence un uzlabojusies piedāvāto produktu kvalitāte, liecina žūrijas pārstāvju novērojumi. SMU veidošanā aktīvākie skolēni šogad pārstāvēja Vidzemi (44) un Zemgali (33), kā arī Rīgu (28).

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
Draugiem Facebook Twitter Google+