×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Vēlas, lai ikvienā mājā būtu uzstādīti dūmu detektori

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vēlas, lai ikviena māja būtu aprīkota ar dūmu detektoriem, piektdien žurnālistiem atzina VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

Viņš gan norādīja, ka pašlaik dūmu detektoru izvietošana, ņemot vērā iedzīvotāju ekonomisko situāciju, nebūtu nosakāma par obligātu prasību, tāpēc jādomā citi risinājumi, kā pēc iespējas vairāk mājokļu aprīkot ar dūmu detektoriem.

Viens no dūmu detektoru ieviešanas ceļiem varētu būtu to uzstādīšanai piesaistīt valsts un pašvaldību finanšu līdzekļus.

Āboliņš arī uzsvēra, ka dūmu detektori sniedz lielu ieguldījumu ugunsdrošībā, laicīgi mājas iemītniekus brīdinot par ugunsgrēka izcelšanos. Turklāt to izmaksas nav dārgas. Viena dūmu detektora cena svārstās no pieciem līdz 15 latiem.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija) pavēstīja, ka viens no galvenajiem ugunsgrēku cēloņiem ir ugunsdrošības neievērošana.

Viņš arī atgādināja, ka pērn ugunsgrēkos gājuši bojā 99 cilvēki, no tiem 64 ‒ lauku reģionos. “Ir skaidrs, ka, visticamāk, tas ir saistīts ar ugunsdrošību,” sacīja ministrs.

Arī Kozlovskis atzina, ka situāciju ugunsdrošības jomā var uzlabot, izmantojot dūmu detektorus. Vienlaikus gan ministrs pauda uzskatu, ka, ņemot vērā iedzīvotāju maksātspēju, dūmu detektoru izvietošanu nevajadzētu noteikt par obligātu.

“To varētu izdarīt sociālo programmu ietvaros, apzinot vispirms iedzīvotājus nabadzīgākajos Latvijas reģionos,” viņš paskaidroja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+