×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Veļas lietas. No veļas kastes līdz gludināmajam dēlim

velja2

Veļu mazgāsim šodien un arī rīt. Gludināmais dēlis, veļas grozs un žāvēšanas statīvs ir galvenie palīgi šajā procesā. Veļas lietas sākas ar kasti. Moderna veļas kaste sastāv no cilindriskas (30 l vai 50 l) mūžīgā tērauda čaulas un auduma maisa ar elastīgu pretslīdēšanas lenti.

 

Konsultēja “Brabantia” veikala vadītāja Agnese Līdaka.

Vēdināšanu nodrošina nelieli caurumi tvertnes korpusā un vākos. Modernākas ir ovālās Selector kastes, kurās ir atsevišķi nodalījumi baltajai un krāsainajai veļai.

Lai zinātu, cik daudz veļas uz statīva var izžaut, par mērvienību kalpo auklas garums. Jo garāka aukla, jo vairāk var izkārt. Telpās joprojām izmanto klasiskās šņores. Modernās veļas auklas apvienotas divdaļīgā statīvā, un to kopējais garums sasniedz vismaz 22 metrus. Statīva pamatdaļu piestiprina pie sienas, otru daļu izvelk līdz pretējai sienai un pieāķē. Pateicoties bloķēšanas sistēmai, auklas ir vienmēr nostieptas. Kad veļa izžuvusi, statīva abas daļas apvieno. Mazāka žāvējamā jauda ir uzāķējamiem statīviem. Tos novieto virs durvīm vai radiatoriem, visur, kur var uzāķēt. Vannas istabā izmanto lokāmu, ar pogām regulējamu statīvu. Atlocītu to var atspiest pret vannas malu un sienu, salocītu novietot uz abām vannas malām. Arī visplašāk izmantotie salokāmie žāvēšanas statīvi pilnveidojas. Modernam ir divi plaši spārni, kurus ar atduri var pacelt augstāk vai nolaist zemāk atkarībā no veļas izmēra. Starp statīva kājām izvietots vēl viens žāvēšanas režģis nelielai veļai. Statīvi ir izgatavoti no laba nerūsējošā tērauda un pārklāti ar termokrāsu. Metāla biezums ļauj tos izmantot ilgu laiku, salocīti aizņem maz vietas.

Tomēr sezonā daudzi dod priekšroku saulei un vējam, uzskatot, ka tie dod veļai īpašu svaigumu. Tad žāvēšana sākas ar knaģiem. Labi, ja tie atrodas speciālās, krāsainās somiņās, kuras aprīkotas ar lielu āķi, kas ļauj knaģus piekarināt pie auklas vai statīva. Brīvdabas statīva kāju nostiprina radzē vai betona enkurā. Radzi zemē iedzen, enkuru iebetonē. Kad statīvs nav nepieciešams, to viegli izņem un caurumu aizkorķē. Tad tur var kaut vai mauriņu pļaut. Moderns četržuburu statīvs aprīkots ar kājas pedāli. Tad to viegli pacelt līdz vajadzīgajam augstumam (95 – 205 cm), un mugura nav jāloka. Veļas auklas 60 m garums ļauj pamatīgi izvērsties. Saliektā stāvoklī statīvam uzvelk krāsainu aizsargapvalku. Ekstravagantāks un mazāk jaudīgs (24 m aukla) statīvs ir WallFix – pie sienas stiprināms, salokāms veļas žāvētājs. Tam var būt auduma vai speciāls tērauda aizsargapvalks, kas atveras pēc pogas nospiešanas. Statīva priekšrocība ir novietojums, kas nevienam netraucē.

Darbietilpīgākā veļas apstrādes daļa ir gludināšana. Speciālisti rekomendē šīs grūtās nodarbes laikā labāk nesteigties, ieslēgt maigu mūziku un atslābināt prātu. Pasaules līmeņa gludināmos dēļus un metāla žāvēšanas statīvus firma “Brabantia Latvija”, starp citu, ražo tepat Talsu pusē. Gludināšanas dēļus piedāvā ar skaistiem, dzīvespriecīgiem pārvalkiem, kas iztur karstumu un tvaiku. Dēļa augstums no 61 – 102 cm viegli regulējams, nospiežot slēdzi apakšpusē. Metāla gludekļa turētājam ir paaugstinātas sānu malas, kas ļauj tam drošāk turēties vietā, kur iestrādātas vairākas pretslīdēšanas gumijas sloksnītes. Par darba ērtumu gādā daudzi sīki palīgrīki: atsevišķs statīvs piedurkņu gludināšanai, gludekļa vada turētājs, kurš neļauj tai mezgloties. Laikam jau katrā mājā vajadzētu arī speciālu gludināšanas komplekta turētāju, kuram augšgalā novieto gludekli, bet apakšā uz āķiem piekarina dēli. Lai gludekli droši novietotu, izgudroti īpaši silikona paklājiņi (iztur līdz 220o C), kuri noder arī karsta ēdiena novietošanai. Pārsteidzoši vienkāršs un noderīgs ir kreklu locīšanas dēlītis ar smalku instrukciju un karināmo āķi, kas palīdz savaldīt pletkreklus un T kreklus.

  

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+