Ekonomika
Bizness

Vēlas oficiālu jaunuzņēmumu dienu 16


Pēc “Digital Freedom Festival” izziņošanas pasākuma rīkotāji kopā ar daļu no konferences atbalstītājiem vienojās nelielā zibakcijā – kopīgā fotosesijā Doma laukumā.
Pēc “Digital Freedom Festival” izziņošanas pasākuma rīkotāji kopā ar daļu no konferences atbalstītājiem vienojās nelielā zibakcijā – kopīgā fotosesijā Doma laukumā.
Publicitātes foto

Starptautiskā tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konference “Digital Freedom Festival” (“DFF”) šogad pulcēs apmēram 1300 jaunuzņēmumu un investoru pārstāvju.

“Esam iesnieguši visus nepieciešamos dokumentus, lai kalendārā 12. septembri varētu ierakstīt kā Jaunuzņēmumu dienu, tādējādi Latvija varētu kļūt par pirmo valsti pasaulē, kura šādā veidā pievērstu uzmanību jaunuzņēmumu nozares nozīmībai,” izziņojot novembra beigās gaidāmo starptautisko tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferenci “Digital Freedom Festival”, sacīja viena no pasākuma rīkotājām Dagnija Lejiņa.

“DFF” jau otro gadu norisināsies Rīgas Latviešu biedrības namā, kur sapulcēsies apmēram 1300 jaunuzņēmumu un investoru pārstāvju. Ir ļoti svarīgi rīkot plašu un pasaulē atpazīstamu tehnoloģiju saietu, kurā dalītos ar labākajām zināšanām, piebilda D. Lejiņa.

Gan tehnoloģijas, gan jaunuzņēmumi šobrīd piedzīvo izrāvienu un tā ir Ekonomikas ministrijas atbildība – savienot jaunuzņēmumu ekosistēmu ar ekonomiku. “”DFF” ir ļoti svarīgs, lai mēs pasaulei parādītu, kas mēs esam un kā strādājam. Tā ir lieliska iespēja jaunuzņēmumiem atrast investorus un veidot komunikāciju ar tādiem investoriem, kurus ikdienā uzrunāt būtu ļoti sarežģīti,” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Jau ilgstoši konferenci atbalsta “Lattelecom”. Kompānijas vadītājs Juris Gulbis sacīja, ka jaunuzņēmumu konferenci atbalsta, jo vēlas, lai “nauda paliek ģimenē”.

“Infogr.am” dibinātājs Uldis Leiterts norādīja, ka šobrīd Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmai, ņemot vērā Sanfrancisko dārgās īres cenas un dzīvošanas izmaksas, ļoti svarīgi būtu panākt Silīcija ielejā Latvijas pārstāvniecības atvēršanu. Tur uzņēmumi varētu spert pirmos soļus ASV un pasaules iekarošanā. “Nav pat svarīgi, vai būtu Latvijas, Baltijas vai ziemeļvalstu pārstāvniecība, taču tā būtu milzīga priekšrocība, uzņēmumiem nonākot nepazīstamā valstī,” uzsvēra U. Leiterts.

Šobrīd ir panākta vienošanās ar Eiropas ziemeļvalstīm veidot kopīgu valstu pārstāvniecību Silīcija ielejā, apstiprināja ministrs.

LA.lv