×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. februāris, 2012
Drukāt

Vēlas pasteidzināt naturalizāciju

naturaliz_leta

Turpmāk naturalizācijas tempu ievērojamu pieaugumu paredz vakar publiskotais Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātais plāns “Sabiedrības saliedēšanas sekmēšanai izglītības nozarē 2012. – 2014. gadam”.

 

Ar to preses konferencē iepazīstināja ministrs Roberts Ķīlis un viņa padomniece integrācijas jautājumos Liesma Ose. Dokumentā sacīts, ka inovatīva politiskās līdzdalības forma būs “naturalizācijas partnerība starp valsti un iedzīvotāju”. Notikšot vienošanās starp nepilsoni un valsti. 2011. gadā naturalizēti pieci procenti nepilsoņu, šajā gadā paredzēti septiņi procenti un 2013. gadā – 14 procenti. Plānā ieskicētajā nākotnes vīzijā, kas, pēc L. Oses sacītā, būtu vēlamā realitāte pēc 10 – 15 gadiem, “absolūtais vairākums – 94 procenti – būs Latvijas pilsoņi, kas jūtas piederīgi nācijai”.

Pēc šogad publiskotajiem Statistikas pārvaldes tautas skaitīšanas provizoriskajiem rezultātiem, 2011. gadā valsts iedzīvotāju kopskaitā Latvijas pilsoņu bija 83,8 procenti, tas ir, 1 732 880 cilvēki, bet nepilsoņi – 14,1 procents, t. i., 290 660 cilvēki, pārējie ir bijuši ārvalstnieki.

Preses konferencē piedalījās arī Saeimas deputāts, Zatlera Reformu partijas vadītājs Valdis Zatlers. Viņš sacīja, ka ministrijām kopīgi ir jāizstrādā valdības pasākumu plāns sabiedrības saliedēšanai un šis Izglītības un zinātnes ministrijas rīcības plāns būs tikai “viens ķieģelītis valdības plānā”, ko martā paredzēts skatīt Saeimā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+